Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Κάρτες Γραφικών(ε)

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Προχθές μου ψόφησε η 8800GT nvidia που είχα στον Mac pro. Έβαλα προσωρινά την ATI HD2600XT που είχε μαζί στην αρχή, αλλά θέλω κάτι καλύτερο για να παίζω και κανα COD.

Ερώτησις: Η 8800GT σε σχέση με την GT 120 που υπάρχει επίσης διαθέσιμη για mac, είναι καλύτερη ή χειρότερη; Αν είναι ίδιες μου κάνει και συμφέρει από άποψη τιμής. Αλλιώς, πρέπει να πάω σε ATI 4870 που πάει ψηλά στην τιμή.

Περιμένω τα φώτα σας.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
η gt120 ειναι κατα πολυ υποδεεστερη της 8800. ειναι αντιστοιχη της 9500GT. ακομη και η gt130 ειναι ελαφρως υποδεεστερη της 8800GT
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Καληνύχτα! Θα πρέπει λοιπόν να πάω στις ακριβές. Και όπως ξέρετε, οι κάρτες για μακ κάνουν κανα 100ρικο πάνω από τις ίδιες για πισί.

Είδα εδώ: http://www.nvidia.co.uk/object/product_geforce_gtx_285_for_mac_uk.html Οτι 8 βγεί αυτή για μακ. Ξέρετε κανα κατάστημα να την πουλάει; Τα γνώριμα μακάδικα εδώ δεν έχουν. Στο EU μήπως;
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
χρηστο ξεχνα το.. εχει βγει η καρτα αυτη και αποκλειεται να τη βρεις κατω απο 400.
καλυτερα να πας στις αλλες λυσεις, δεν αξιζει. εξαλλου σε λιγο βγαινει και το νεο Mac Pro και θα θελεις παλι να αλλαξεις μηχανημα! :D

υπαρχει και η αλλη λυση.. να παρεις μια κανονικη καρτα για PC και να την flashαρεις με τη ROM(EFI) που ειναι για Mac. Για να σε βοηθησω http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=434092 (post 18:) και http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=811768

(ηταν να μην μπλεξω εγω με τη μοναδικη εταιρεια που ξεπερνα την M$ σε νταβατζιλικι.. :cool: )
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Μα ακριβώς γι' αυτό δεν θέλω να πάρω καλή κάρτα γραφικών. Μέχρι το Πάσχα, άντε καλοκαίρι, με το ΕΣΠΑ, θα πάρω νέο Mac pro με καλή κάρτα για το σπίτι και αυτό που έχω θα το κάνω σέρβερ. Θα είναι κρίμα να έχει τέτοια κάρτα επάνω...

Η ιδέα του φλασαρίσματος είναι καλή, για να την ψάξω...
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
υπαρχει ενα προγραμμα που σου επιδοτει το 65% οτι αγορασεις για υπολογιστη και ειναι μονο για επαγγελματιες. δεν ξερω πως λεγεται μπορει να ειναι και το εσπα που λες πιο πανω.
 
Top Bottom