Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Double it ffs

Double it

  • Ναι

    Votes: 2 50,0%
  • Όχι

    Votes: 2 50,0%

  • Total voters
    4
  • Poll closed .

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Προτείνω να διπλασιασιαστεί το maximum μέγεθος συννημένων και το πλήθος των αποθηκευμένων PM.

Κάθε φορά πρέπει να κάνω crop-resize για να ανέβει κάτι ή μία στο τόσο πρέπει να κάνω τα PMs backup για να αδειάσει το inbox/sentbox...

200Kb μου φαίνεται λίγο.
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Τα pm εντάξει, πες πως έγινε, οι υπερβολικά μεγάλες σε μέγεθος και ανάλυση pics για ένα forum σαν και αυτό, τρώνε bandwidth και χώρο τζάμπα και bandwidth και bandwidth και bandwidth (που δεν έχουμε την παρούσα στιγμή). Ά και bandwidth που ξέχασα...

Δεν ξέρω αν είμαι κάπου λάθος.. πες το μου.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Τα pm εντάξει, πες πως έγινε, οι υπερβολικά μεγάλες σε μέγεθος και ανάλυση pics για ένα forum σαν και αυτό, τρώνε bandwidth και χώρο τζάμπα και bandwidth και bandwidth και bandwidth (που δεν έχουμε την παρούσα στιγμή). Ά και bandwidth που ξέχασα...

Δεν ξέρω αν είμαι κάπου λάθος.. πες το μου.

δεν πληρωνουμε bandwidth, ουτε εχουμε τρελη κινηση απο ιντερνετ, ποτε δεν αργει να φορτωσει.

το μεγεθος φωτο ειναι ηδη 2000χ2000px . ΤΕΡΑΣΤΙΟ! αλλα τα kb λιγα, ακομα και μια 800χ600 καθαρη εικονα να ανεβασω θα χρειαστω πανω απο το όριο των 195kb! Δε λεω να το κανεις 1mb, 350kb καντο... Τους υπολοιπους τυπους τους εχεις max 20mb, ενα jpeg 350kb μας εφαγε;
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Tα .rar 20mb limit και etc αρχεία δεν γίνονται load μαζί με την σελίδα όπως οι εικόνες. Στην τελική στο ξαναλέω, γίνε admin (που δεν ήθελες) και σταμάτα την κλάψα.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Tα .rar 20mb limit και etc αρχεία δεν γίνονται load μαζί με την σελίδα όπως οι εικόνες. Στην τελική στο ξαναλέω, γίνε admin (που δεν ήθελες) και σταμάτα την κλάψα.

μα ουτε οι εικονες γινονται load με τη σελίδα... μονο το resized thumbnail γινεται και κατεβαινουν με το lightbox μετά.

anyway, το ολο θεμα ήταν ότι οι περισσότερες εικονες που πρεπει να ανεβουν εχουν μεγεθος λιγο παραπανω απο 200kb, ελαχιστα. Τωρα με 300 ειναι ΠΟΛΥ καλυτερα και ας μην φαινεται σημαντικη διαφορά.
 
Top Bottom