Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

IRC Server

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Στη γνωστή διεύθυνση δουλεύει από σήμερα και IRC Server.

Η διεύθυνση του είναι 10.224.3.35:6667 ή irc.wana:6667. :: Updated IP: 10.224.6.66

Για να συνδεθείτε χρειάζεστε φυσικά κάποιον irc client όπως το Mirc ή το Virc. Μπορείτε να κατεβάσετε αρκετούς από εδώ:

http://www.irc.gr/download/


Αυτά.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αυτή είναι η διεύθυνση irc://irc.wana.gr:6667 Σωστά; ...
Μάλλον δεν βγαίνει ιντερνετ... Τι μάλλον... αφού δεν δίνεις καν εξωτερική διεύθυνση...
Κύριε αντμινιστράτορα, ρίξτε μια διαφήμιση προς τα έξω αν μπορείτε να το δούμε και εμείς οι
ιντερνετικοί, για να μπορούμε να τα λέμε και από εκει...
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Αυτή είναι η διεύθυνση irc://irc.wana.gr:6667 Σωστά; ...
Μάλλον δεν βγαίνει ιντερνετ... Τι μάλλον... αφού δεν δίνεις καν εξωτερική διεύθυνση...
Κύριε αντμινιστράτορα, ρίξτε μια διαφήμιση προς τα έξω αν μπορείτε να το δούμε και εμείς οι
ιντερνετικοί, για να μπορούμε να τα λέμε και από εκει...
Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεν βγαίνει προς τα έξω καθόλο ο serverας διότι δεν χρησιμοποιείται ούτε μέσα καθόλου... οπότε τί να τον βγάλω προς τα έξω; Περιμένω να τον συνδέσω κάποια στιγμή στο wirc.gr και τότε θα είναι διαθέσιμος προς όλους. Αρκεί να αρχίσουμε να τον χρησιμοποιούμε και λίγο. Αλλά τώρα εσύ θα γίνεις μέλος δεν θα γίνεις; Οπότε θα τον βλέπεις απο μέσα και αν παροτρύνεις και τους άλλους να τον χρησιμοποιούν, θα στον κάνω και διαθέσιμο προς όλο το ιντερνετ :->
 

korkakak

New Member
Εγγραφή
21 Μαρτίου 2007
Αναρτήσεις
15
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Patra
Όποτε αποφασίσετε να αφιερώσετε 30 min για το setup μιλάτε και θα βγάλουμε το link άμεσα WANA με HWN.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Όποτε αποφασίσετε να αφιερώσετε 30 min για το setup μιλάτε και θα βγάλουμε το link άμεσα WANA με HWN.

Καλά. Σου στέλνω το setup και περιμένω. Κακομοίρη μου ελπίζω να μην είσαι μόνο λόγια.... ;-0
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Εγώ πάντως θα χρησιμοποιώ IRC (είμαι σε 1-2 κανάλια all day long) και κάποιον άλλο "εσωτερικό" ΙΜ. Το e/pop δεν το συμπαθώ ούτε εγώ ούτε το linux... θα δούμε... το e/pop δεν βγαίνει τώρα internet, σωστά;
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Εγώ πάντως θα χρησιμοποιώ IRC (είμαι σε 1-2 κανάλια all day long) και κάποιον άλλο "εσωτερικό" ΙΜ. Το e/pop δεν το συμπαθώ ούτε εγώ ούτε το linux... θα δούμε... το e/pop δεν βγαίνει τώρα internet, σωστά;

'Οχι εν βζαίνει ίντε'ετ το epop. Και το teamspeak Που βγαίνει, κάτι μεθυσμένα από το usa Μπαίνουν μέσα και βρίζουν τον Μπούς.

Μακάρι να κάνεις μόδα το IRC. Μαζί σου.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Μη με καλοπιάνεις, είπαμε, είμαι ψυχασθενής... Δεν πρόκειται να κάνω κάτι μόδα κάτι που πέρασε η μόδα του...
Τώρα αν είναι να μπουν κανά 5άρι από σας, δεν θα είναι και άσχημα... TeamSpeak έχω μπει και εγώ... αλλά είναι cod2 app...
Κατσε να κατεβω και θα συνδεθω στο SIP... από αυτα βγαίνει τίποτα ιντερνετ?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Μη με καλοπιάνεις, είπαμε, είμαι ψυχασθενής... Δεν πρόκειται να κάνω κάτι μόδα κάτι που πέρασε η μόδα του...
Τώρα αν είναι να μπουν κανά 5άρι από σας, δεν θα είναι και άσχημα... TeamSpeak έχω μπει και εγώ... αλλά είναι cod2 app...
Κατσε να κατεβω και θα συνδεθω στο SIP... από αυτα βγαίνει τίποτα ιντερνετ?

Πλέον ο irc server πρέπει να βγαίνει στο internet. Δοκίμασε στο irc://wana.gr:6667

Ο SIP σερβερ κάποια στιγμή συνδεόταν με Θεσσαλονίκη και απο εκεί με όλους. ΑΛλά τώρα όχι πια. Αν δημιουργηθεί κίνηση, θα το ξαναδούμε το θέμα.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
συνδέθηκα...

τον έχετε ρυθμίσει καθόλου ? ... δεν βλέπω δωμάτια και το μόνο που γράφει είναι hwn...
ας μπει κανείς να δούμε τι παίζει...
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
πω πω! και όμως υπάρχει ακόμα.. για το κανάλι της Αμαλιάδας στο GRnet, πριν πόσα χρόνια:
http://www.amaliada.in.irc.gr/

σε explorer φαίνεται καλύτερα
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Επιτέλους.

Από τώρα ο irc server μας είναι κι επισήμως μέλος του πανελληνίου δικτύου irc ασύρματων.

Enjoy!
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Δε βγαίνει πάλι το IRC-link αλλά και όποιος guest μπαίνει πρώτος στον server παίρνει @op
 
Top Bottom