Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

WANA WiND (Wireless Nodes Database)

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Guess what!?!

WANA WiND DB
+ELEVATION DATA
στον server μας! :D
Συνδεδεμένοι, ασύνδετοι, ενδιαφερόμενοι είναι ώρα να καταχωρήσει ο καθένας μόνος τη θέση του εξοπλισμού του, είτε είναι απλός client είτε είναι κόμβος. Αναλυτικές οδηγίες στα ελληνικά για τα ελληνικά στην αρχική σελίδα της υπηρεσίας. Για βοήθεια/προβλήματα/κτλ.. εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε..​
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ρε σεις, γιατί δεν ρωτάτε; Αυτό θα έπρεπε να μπει στο 6.30 που κάθεται κι όχι στον 3.35 ... Άλλωστε δεν θέλει linux? Πως το έβαλες επάνω; (λείπω και δεν μπορώ να μπω να δω κι όλας) :-Ρ
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Ρε σεις, γιατί δεν ρωτάτε; Αυτό θα έπρεπε να μπει στο 6.30 που κάθεται κι όχι στον 3.35 ... Άλλωστε δεν θέλει linux? Πως το έβαλες επάνω; (λείπω και δεν μπορώ να μπω να δω κι όλας) :-Ρ

Γιατί αν τα πηγαίναμε όλα ρωτώντας, δεν θα φτιάχναμε τίποτα σε αυτό το δίκτυο. Προφανώς δεν θέλει Linux.. και 6.30 πως θα κάνει χρήση του domain να βγαίνει inet;
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Guess what!?!

What?!

Ωραίοςςςς και μεγειά ρε αλλά το DB δίπλα στο WiND είναι πλεονασμός, αφού WiND σημαίνει Wireless Node Database.

main_logo.png


και το wana στο λογότυπο πορτοκαλί να κάνει μπαμ πάνω στο μπλε!!! :)

Μπαμ Μπαμ είμαι ο Κώστας Μήτρογλου, κάνω delivery σουβλάκια και πυροβολώ.
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Με subdomain.wana.gr στον DNS αλλά τέλος πάντων...

Αυτά που μου λες τώρα, με την ιδεολογία του WANA θα έπαιρναν 1 μήνα..(ακόμα), έφτιαξα σε μια μέρα κάτι που δεν είχε γίνει 4 χρόνια τώρα.. do the math
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
What?!

Ωραίοςςςς και μεγειά ρε αλλά το DB δίπλα στο WiND είναι πλεονασμός, αφού WiND σημαίνει Wireless Node Database.

main_logo.png


και το wana στο λογότυπο πορτοκαλί να κάνει μπαμ πάνω στο μπλε!!! :)

Μπαμ Μπαμ είμαι ο Κώστας Μήτρογλου, κάνω delivery σουβλάκια και πυροβολώ.
iKnow.. το μπλεδάκι δυστυχώς δύσκολο να το αλλάξω μιας και δεν είχα κρατήσει .psd (@%@%), εκτός αν θες να κάνεις καμιά προσπάθεια εσύ.. :D
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
iKnow.. το μπλεδάκι δυστυχώς δύσκολο να το αλλάξω μιας και δεν είχα κρατήσει .psd (@%@%), εκτός αν θες να κάνεις καμιά προσπάθεια εσύ.. :D

You fixed it, cool! Εριξα και εγω ενα refresh στο forum logo (που μαγικά χάθηκε μετά το vb update), based on your psd.

από άποψη απόδοσης το wind πάει σφαίρα και μέσω ίντερνετ, αφού δε χρειάζεται bandwidth στην μεριά του server.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Πρέπει όμως να περάσουμε όλους τους κόμβους και να περαστούν και τα links τους... για να δείξει τίποτα...
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Update:

  • Προσθήκη μερικών κόμβων
  • Αλλαγή μεγέθους (width) του googlemaps σε 700px για καλύτερη - ευρεία απεικόνιση
  • Εμφάνιση clients by default
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Πρόσθεσα κι εγώ αρκετούς που δεν πιστεύω οτι μόνοι τους θα έκαμναν τον κόπο. Όποιος θέλει, να γραφτεί και να μου πει να του μεταβιβάσω το admin για τον κόμβο του.

Κορκόδειλας και χομ, ακόοοοοοομη να μπουν....
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
checkarete και που βάζετε τι.. ο νικολοπ φαίνεται ένα τετράγωνο νότια από την πραγματική του τοποθεσία. Ο motsos φαίνεται να είναι σε ακάλυπτο, 5μ πάνω από το γρασίδι.

Αφού δεν βλέπουν τους κομβούχους να ενδιαφέρονται γιατί να μπουν..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
checkarete και που βάζετε τι.. ο νικολοπ φαίνεται ένα τετράγωνο νότια από την πραγματική του τοποθεσία. Ο motsos φαίνεται να είναι σε ακάλυπτο, 5μ πάνω από το γρασίδι.

Αφού δεν βλέπουν τους κομβούχους να ενδιαφέρονται γιατί να μπουν..

Ρε bot... :D O motsos είναι εκεί που τον έβαλα. Απλώς τότε που τράβηξε τις φωτογραφίες ο δορυφόρος του google δεν ήταν η πολυκατοικία... ούτε στα σχέδια έτοιμη.

Για τον VictoryBird νόμιζα οτι τον έβαλα σωστά. Αν είσαι σίγουρος οτι έχω κάνει λάθος, διόρθωσέ το, τι adminόσκυλο είσαι;

:p:p:p
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Φίλε! Σπαμμέρι τρελό, μου έχεις ξ**σει το forum με τα attachments σου!
 
Top Bottom