Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Γαστούνη

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Στη Γαστούνη τα πράγματα φαίνονται απλά. Δεν υπάρχουν μεγάλα εμπόδια, και αν το link βγει στο σπίτι του ενός γνωστού, μετά φαίνεται να μπορεί να μοιράζει από εκεί σε όλη την πόλη.

gastouni
l 21.2455
f 37.8485
Υψόμετρο: 6

Θέση στον χάρτη:

link5.jpg


Η απόσταση από Αμαλιάδα, είναι 11,5 χιλιόμετρα και υπάρχει αρκετά καλή οπτική επαφή. Θα στηθεί και 4μ ιστός.

gastoyni-amaliada.jpg


ʼντε και εις ανώτερα. Να βγει και στην πράξη κανα link.
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Ενημερωνω Παλιβου και Σακη για επιχειρηση την Δευτερα.Λογω των ημερων θα ειναι πιο δυσκολο αργοτερα μες στην εβδομαδα να προσπαθησουμε και για τους τρεις μας.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ενημερωνω Παλιβου και Σακη για επιχειρηση την Δευτερα.Λογω των ημερων θα ειναι πιο δυσκολο αργοτερα μες στην εβδομαδα να προσπαθησουμε και για τους τρεις μας.

Να βεβαιωθούμε οτι έχουμε και όλα τα απαραίτητα. ΠΧ. στη Βάσω πρέπει να έχουμε άλλο ένα καλώδιο utp από το ταρατσοπισί στο switch της. Υπάρχει; Να πάρουμε αύριο; Δεν θυμάμαι να χρειάζεται τίποτα άλλο...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Για ποιά δευτέρα λέμε; Ήρθε μεσημέρι και δεν έχει πει κανείς τίποτα... έχουμε και γιαγιάδες να κανονίσουμε αμα είναι να λείψουμε μερικοί. Θα πάμε τελικά σήμερα; Τί ώρα; Τα έχουμε όλα τα υλικά που είναι απαραίτητα;
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Δυστυχως λογω εργασιας μολις γυρισα.Χρηστο δεν βλεπω να γινεται τιποτα αυτη την εβδομαδα.Συζηταμε εκ νεου την ερχομενη.
Λυπαμαι εαν περιμενατε μονο εμενα.
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Αυτο το Σαββατο 23-8 εχω ρεπο μπορουμε να κανονισουμε τιποτα εκ νεου η και την Κυριακη?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Αυτο το Σαββατο 23-8 εχω ρεπο μπορουμε να κανονισουμε τιποτα εκ νεου η και την Κυριακη?

Εγώ μέσα, αρκεί να ξέρουμε νωρίτερα την ώρα να κανονισω baby sitting. Επίσης πρέπει να κάνουμε και της Βάσως τη δουλειά μαζί. Καλώδιο UTP υπάρχει από το ταρατσοπισί στο σπίτι της; Αν όχι πρέπει να πάρουμε και να περαστεί πριν πάμε για να ασχοληθούμε μόνο με ρυθμίσεις.

Υπενθυμίζω οτι μια ομάδα πρέπει να πάει και Γαστούνη.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
και εγω μεσα κατα πασα πιθανοτητα
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αύριο στις 10. Κανονίστηκε και με τα παιδιά απο τη Γαστουνη και με την κ. Παλυβού.

Χρειαζόμαστε 2 ομάδες 2-3 άτομα μία για Αμαλιάδα μία για Γαστούνη. Ως τώρα είναι 100% είναι μέσα εγώ, ΚορΚοδιλας και Ιντζες.

Θέλουμε κανα 2 ακόμα.




Narayan, Axrst, Raven, Artorios, ennia... όλοι οι άλλοι, ποιος μπορει ΑΥΡΙΟ στις 10 το πρωί;
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
εγώ δέν μπορώ λογω οτι ο πατρέρας μου είναι στην θεσσαλονίκη κ πρέπει να παω να ανοίξω το γραφείο.
κατα τις 12.30 θα το κλείσω. θα πάρω τηλ
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
και εγω μεσα καντε μου ενα τηλ. για λεπτομερειες.
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Δυστυχώς δεν μπορώ καθόλου το πρωί. Εχω επισκέψεις.
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
ρε παιδια τι εγινε με γαστουνη?
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
ολα κομπλε με γαστουνη! το link παιζει μετρια, αλλα με τα νεα fk θα παει καλυτερα!
επισης αλλαξα και την εκδοση mikrotik στο κεντρικο σε κατι "πιο καινουριο"..
great job σε hom,intze και intze junior (aka χρηστος)!
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Γρηγόρη στο WiND δεν υπάρχει ποια ο RSA και τον έχω πάει στην Παλυβού (και ο rsa3 πέφτει εκει) οπότε σβήσε το νέο κόμβο που έφτιαξες με όνομα palyvou και συνέδεσε τη Γαστούνη στον κόμβο με #1 και όνομα ίδιο με αυτό που έφτιαξες.
 
Top Bottom