Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Διαθέσιμος Εξοπλισμός/Pc ή Wrap?

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
ʼντε ρε έλα. Θέλω να κάνω κι ένα upgrade στο PSP και σε περιμένω. Όχι οτι δεν μπορώ μόνος μου , αλλά είναι αλλιώς να πίνεις κι ένα καφεδάκι μαζί με κάποιον που το έχει ξανακάνει. Ασε. Τα τελευταία παιχνίδια θέλουν το 3.40 για να παίξουν!!!

;)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αχ τι κρίμα, το psp support από μένα έληξε πριν 55 λεπτά...

Καλά θα έρθω... μην προσπαθείτε να με καλοπιάσετε σε οτιδήποτε... Δεν αποδίδει με τίποτα... Είμαι ξεροκέφαλος, ρώτα τον Narayan που ξέρει... Σε μια άκυρη στιγμή...πες του... ΑΗΔΙΕΣ...

Για αυτό φταίει η Sony και όχι εγώ... αυτό το πρόβλημα θα γίνεται αν η sony αναβαθμίζει fw κάθε λίγο και λιγάκι...
Αν είναι δε να το αναβαθμίζει με τηυ συχνότητα που αναβαθμίζονται και οι εκδόσεις του linux kernel... τότε κάηκες...

http://exophase.com/files/psp/340_oea.rar
http://pspupdates.qj.net/PSP-Hacking-101-E...pg/49/aid/92567
αν θες ξεκίνα...
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
είμαι ξεροκέφαλος, ρώτα τον narayan που ξέρει... σε μια άκυρη στιγμή...πες του... αηδιεσ...

αχαχαχα.... λύθηκα στα γέλια όταν το διάβασα !!! :p
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Μέχρι το επόμενο Σ/Κ θα είμαι κάτω λογικά. Πριν λίγο επικοινώνησε Γρηγόρης μαζί μου και είπε πως του ήρθαν τα πράγματα για μένα και όλα είναι οκ. Ας με ενημερώσει κάποιος για το κόστος και ότι άλλο χρειάζεται και ας δώσει έναν λογαριασμό τραπέζης ώστε να καταθέσω άμεσα.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Μέχρι το επόμενο Σ/Κ θα είμαι κάτω λογικά. Πριν λίγο επικοινώνησε Γρηγόρης μαζί μου και είπε πως του ήρθαν τα πράγματα για μένα και όλα είναι οκ. Ας με ενημερώσει κάποιος για το κόστος και ότι άλλο χρειάζεται και ας δώσει έναν λογαριασμό τραπέζης ώστε να καταθέσω άμεσα.

Το κόστος του εξοπλισμού έχει αλλάξει κι αυτό θα στο πει ο Γρηγόρης. Γενικά είναι αρκετά φθηνότερα από παλιά. Το κόστος όμως για το σύλλογο, παραμένει στα 70 ευρώ και τα δίνεις όταν έρθεις κάτω στην Τράπεζα Πειραιώς, στον Ανδρέα.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Οι ειδοποιήσεις για νέες απαντήσεις με mail δεν λειτουργούν πια?
Και που είναι εκείνο το subforum για αναφορα προβλημάτων για το forum/site...?
Τώρα που κάνετε δοκιμές το κλειδώσατε ή δεν το βλέπω εγώ;
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Οι ειδοποιήσεις για νέες απαντήσεις με mail δεν λειτουργούν πια?
Και που είναι εκείνο το subforum για αναφορα προβλημάτων για το forum/site...?
Τώρα που κάνετε δοκιμές το κλειδώσατε ή δεν το βλέπω εγώ;


Πρέπει να είναι εντάξει τώρα. Δες και πες μου...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Λοιπόν εγώ είμαι εδώ... Εσείς που είστε;
Let's get this party started....
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Λοιπόν είμαι σχεδόν έτοιμος... Παρέλαβα το rb133 από το Γρηγόρη έτοιμο (thanks!) και μόνο κάποιες λεπτομέρειες μένουν.
Δυστυχώς ο Γρηγόρης δεν πήρε POE kit και αν δεν υπάρχει κάποιο spare να πάρω από κάποιον, πείτε το εγκαίρως μου να παραγγείλω ένα σήμερα.

Επίσης αν δεν μπορείτε (Narayan ή Axrst) να τελειώσετε το χύμα utp καλώδιο που πήρα, πείτε μου να παραγγείλω και rj45 clips και crimping tool. Αλουμινένιο πιάτο ούτε για δείγμα σε Αμαλιάδα (δεν το χρησ/ουν καθολου) και αυριο μαλλον παίρνω ένα απλό μεταλλικό με 23 ευρώ...

Άρα αύριο-μεθαύριο το μόνο που θα λείπει θα είναι το LMR και το feeder (από wana stock) και λογικά το link θα βγει... Αν είναι κάτι άλλο που ξεχνάω πείτε μου... Αναμένω

 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Βρε δε σου ειπα οτι πρεπει να εχω καπου ενα ξεχασμενο?
Θα το ψαξω και 8α σε call
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αφού δεν έχεις ξεχασμένο...
Anyway παραγγέλνω μπιχλιμπίδια... (δεν έχω τι να κάνω το καλοκαίρι, θα κόβω utpοκαλώδια να περνά η ώρα...)
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Πένσα υπάρχει για utp. Παρήγγειλε κανα κλιψάκι. Feeder πρέπει να έχω, ΑΛΛΑ, πρέπει να κανονίσεις την τιμή με Γρηγόρη και να τα βαλεις μαζί με το κόστος LMR και βισμάτων στον Ανδρέα στο λογαριασμό του συλλόγου. Όταν ρωτούσες νόμιζα οτι όλο τον εξοπλισμό θα στον παραγγείλει ο Γρηγόρης γι' αυτό σου είπα να βάλεις μόνο τα 70 στον Ανδρέα. Εκτός και το έχεις κανονίσει. Πες τι άλλο θες.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Λοιπόν παράγγειλα crimping tool, RJ45 clips και ένα passive POE injector (τα περιμένω αύριο-μεθαύριο). Το μόνο που μένει είναι δηλαδή το feeder με το LMR που ναι δεν είναι μέσα σε αυτά που πλήρωσα στον Γρηγόρη. Το ερπετό δεν μου είπε τιμή νωρίτερα που τον ρώτησα άρα μάλλον θα μου πεις εσύ Πρόεδρα (ή όποιος είναι επί της κοστολόγησης των αγαθών) έτσι ώστε να βάλω και τα υπόλοιπα στο λογαριασμό (έχω ήδη τον αριθμό από τον Ανδρέα) Επίσης σήμερα πήρα πιάτο (δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλουμινένιο τελικά ή όχι (γράφει Xtreme απάνω) και τώρα το στήνω. Μάλλον λείπει η μιά από τις δυο δαγκάνες που γαντζώνει στην κολώνα... anyway κρατάει νομίζω... Ωπ τώρα βλέπω λείπει και το πλαστικο για τη μύτη που κρατάει το feeder/lnb... Μα καλά μισά μου τα έδωσε...
Αναμένω ενημέρωση για feeder/lnb

Και ναι... η στόχευση/οπτική επαφή με προβληματίζει ακόμα...

Update 21:39
Η πλαστική ροδέλα στη μύτη του πιάτου απουσιάζει... και δεν τη βρίσκουν από το μαγαζί... Επιστροφή πιάτου αύριο και αγορά ενός συμβατικού...
Αχ πάει το xtreme πιάτο μου... κλαψς
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Η πλαστική ροδέλα στη μύτη του πιάτου απουσιάζει... και δεν τη βρίσκουν από το μαγαζί... Επιστροφή πιάτου αύριο και αγορά ενός συμβατικού...
Αχ πάει το xtreme πιάτο μου... κλαψς

η πλαστική βάση που βιδώνεται στο μπράτσο υπήρχε και έλειπε η εσωτερικη ροδέλλα που μειώνει το ανοιγμα;
Αν ναι τσάμπα το έδωσες πίσω γιατί απλά δεν χρειάζεται. το feeder ειναι παχουλό.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Το μόνο που μένει είναι δηλαδή το feeder με το LMR που ναι δεν είναι μέσα σε αυτά που πλήρωσα στον Γρηγόρη. Το ερπετό δεν μου είπε τιμή νωρίτερα που τον ρώτησα άρα μάλλον θα μου πεις εσύ Πρόεδρα (ή όποιος είναι επί της κοστολόγησης των αγαθών) έτσι ώστε να βάλω και τα υπόλοιπα στο λογαριασμό (έχω ήδη τον αριθμό από τον Ανδρέα)

Poe σου είπα οτι είχα ένα παραπανήσιο αν βιαζόσουν. Η κυρία επι των τιμών είναι Ο Κορκοδειλος. Εγώ δεν έχω ιδέα. Ας υπολογίσει πόσο έκανε το καλώδιο δια των μέτρων και πόσο το feeder και ας σου πει.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
η πλαστική βάση που βιδώνεται στο μπράτσο υπήρχε και έλειπε η εσωτερικη ροδέλλα που μειώνει το ανοιγμα;
Αν ναι τσάμπα το έδωσες πίσω γιατί απλά δεν χρειάζεται. το feeder ειναι παχουλό.

Δυστυχώς έλειπε όλη η μύτη του μπράτσου...

Poe σου είπα οτι είχα ένα παραπανήσιο αν βιαζόσουν. Η κυρία επι των τιμών είναι Ο Κορκοδειλος. Εγώ δεν έχω ιδέα. Ας υπολογίσει πόσο έκανε το καλώδιο δια των μέτρων και πόσο το feeder και ας σου πει.

Ναι το θυμάμαι που είπες για το POE αλλά προτίμησα να παραγγείλω μιας και ήθελα και κάτι άλλα
δικτυακά. Ευχαριστώ πάντως. Ναι το ξέρει το ερπετό και του είπα να υπολογίσει την τιμή για αυτά τα δύο αλλά δεν μου είπε νούμερο. Οπότε Παρασκευή που θα είναι κάτω και θα εχει μπροστά του νούμερα θα μου πει και τις τιμές για αυτά. Αν τον πετύχεις πουθενά ως τότε απλά θύμησέ το του. Μην τον πρήζουμε και αυτόν συνεχώς χωρίς λόγο...
Λοιπόν αύριο αλλάζω το πιάτο με ένα απλό από Κυπρούλη και το βάζω στον ιστό της κακιάς ώρας που έστησα.
Μόλις έρθουν και τα εργαλεία φτιάχνω το άθλιο utp καλώδιο που πήρα με τα clips της πλάκας και όλα είναι έτοιμα για στήσιμο. Αυτά. (Ας ελπίσουμε να κάνει μεγάλη καμπύλη το σήμα...)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Είμαι έτοιμος. Μου ήρθαν τα υλικά και μόλις τελείωσα με το φτιάξιμο των utp. Το rb133 δεν μπορώ να το δοκιμάσω εκτός αέρα γιατί το interface που υποστηρίζει POE είναι ακριβώς κάτω από το βύσμα της κεραίας και το utp δεν χωράει να μπει, άρα πρέπει πρώτα να ξηλωθεί το pigtail για να μπει το ethernet καλώδιο. Λοιπόν... περιμένω, ποιος είναι υπεύθυνος για το feeder και το καλώδιο; Κινηθείτε...

Αλιγάτορα, πες μου το κόστος για feeder+LMR να τελειώνω με τις πληρωμές σε παρακαλώ.
Πρόεδρε, πότε θα μπορέσεις για να δούμε τη στόχευση;
Οργανωθείτε και πείτε μου... Αναμένω διακαώς
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Πρόεδρε, πότε θα μπορέσεις για να δούμε τη στόχευση;
Οργανωθείτε και πείτε μου... Αναμένω διακαώς

Τα feeders και τα καλώδια με βύσματα τα έχει ο Νάρα. Συνεννοήσου μαζί του για το αν υπάρχει έτοιμο καλώδιο ή πρέπει να φτιάξετε ένα. Απο κει και πέρα, αύριο το απόγευμα με τη δροσούλα καλά είναι να κάνουμε μια δοκιμή.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ωραία, θα συνεννοηθώ... Κατά τα άλλα είμαι έτοιμος από όλες τις απόψεις.
Και το ποσό για καλώδια και feeder το γνωρίζω, οπότε το καταθέτω στο γνωστό λογαριασμό.
Αναμένω.
 
Top Bottom