Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

προβλημα με καρτα ηχου και μικροφωνο

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
Καλημερα,


εχω αυτη την καρτα ηχου "Asus Xonar DG 5.1 PCI" αγορασμενη πριν απο μια βδομαδα. δεν μπορω να συνδεσω το μικροφωνο, μου βγαζει στο skype το ακολουθο μηνυμα....
image.png

το μικροφωνο ειναι ενα logitech:
5099206979536.jpg


τι μπορει να φταιει???? καμια ιδεα?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Σε όλα τα άλλα δουλεύει η κάρτα σου; Άλλο μικρόφωνο δοκίμασες; Σε απλή εφαρμογή όπως η ηχογράφηση των windows? Επίσης στο hardware το λειτουργικό σου τα δείχνει όλα καλά; Κανα κίτρινο θαυμαστικό δείχνει σε καμιά συσκευή;
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
η καρτα δουλευει σε ολα μια χαρα εκτος απο το μικροφωνο. εχω αλλαξει κανα να 3 αλλα δεν δουλευει κανενα. η καρτα ειναι ενημερωμενη κανονικα με τους τελευταιους drivers. μηπως εχει θεμα λεω εγω και θελει αλλαγη.
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
I went to my sound card center... Start>All programs>Asus Xonar Dg Audio>Asus Xonar DG Audio Center. Then in the center I first went to the "Main" tab, and changed Analog out from 2 speakers to Headphones. Then I went to the "Mixer" tab then I clicked the little microphone looking thing next to the slide labeled "Mic". Inside that microphone tab, I changed "Front Microphone" to "Microphone". Hope this helps people, this will help for people with the same sound card, or if anyone has an audio center.

 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
το εφτιαξα αλλα μαλον φταιει η μητρικη μου. αρχισε να μου βγαζει μπλε οθονες οταν εκανα restart. αλλα θεση στην καρτα ηχου και ανοιξε κανονικα χωρις μπλε οθονες και μετα περασα και τις ρυθμισεις του παραπανω βιντεο και δουλευει κανονικα....


Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!!! ημουν ετοιμος να τη στειλω πισω :)
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
20 επαναλήψεις με κιβώτιο Λουμίδη 1kg για να βάζεις μυαλό :D
 
Top Bottom