Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Προβλήματα στο δίκτυο

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Το γράφω εδώ για να το δούνε όσο περισσότεροι γίνεται.

Από χθες το απόγευμα, το μισό δίκτυο, φαίνεται σαπισμένο ;-)

Δηλαδή τόσο η Nysaefe στη σύνδεση με musicace όσο και ο Pap στην σύνδεση με Zaf, κάνουν συνεχώς disconnects. Με αποτέλεσμα, όλοι αυτοί στα ΒορειοΑνατολικά, να είναι αποκομμένοι (giomp, intzes, pap, Senior, tgionis).

Ελπίζω να είναι απλώς, feeders που έχει μπει νερό και όχι τίποτα χειρότερο, γιατί τέτοιες εποχές, άντε να βρεις εθελοντές και να αλλάξεις κι εξοπλισμό :p
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
:oops::oops::oops:

Ε, χμ... συγνώμη αλλά το πρόβλημα με nysaefe ήταν από τη δική μου πλευρά. Το feeder με το χαλασμένο καπάκι, που του είχα βάλει σακούλα, γέμισε πάλι νερό, αφού είχε φύγει η σακούλα
:rolleyes:

Όλα οκ από εκεί τώρα. Μένει να δούμε αν στο link του pap με τον zaf το πρόβλημα είναι από την μία ή την άλλη πλευρά.
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Καλά δεν έχεις κάνει τρύπα; Επίσης, η δικιά μου πατέντα στα feeder, είναι κομμένο διαφανές πλαστικό από θήκη cd και κολλημένο με θερμή κόλλα.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Όχι ρε γμτ, περιμένω τόσον καιρό να κάνει καλές ημέρες. Θέλει ήλιο για να στεγνώσουν πλήρως τα feeders και να περάσω με πλαστικό τα καπάκια. Επίσης για ν' ανέβω ταράτσα.
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Με την αλλη μερια τι γινεται?που παραμενει το προβλημα ?δεν υπαρχει επικοινωνια ακομη....Παπ?Ζαφ?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Mε την άλλη πλευρά μίλησα χθες. Είπα στον pap να κοιτάξει το feeder του. Είπε θα το κάνει. Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται, που είναι το πρόβλημα. Θα τον ξαναπάρω τηλ. Λογικά αν συνδεθείς εσύ στο interface προς nysaefe, θα είσαι οκ. Το είχαμε φτιάξει το rounting να τρέχει και με τα δύο. Δεν το έχεις πια αυτό το if?

Στου pap επίσης, πρέπει να έκλεισα προχθές στις δοκιμές την ethernet που συνδέει το δεύτερο rb του. Πρέπει να την κάνουμε enable αν δεν είναι, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ καλά...
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Η συνδεση με senior δεν υφισταται ,κρεμαστηκαμε στον προεδρο και περιμενουμε τοτε..
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
η grid μου σε κοιτάει ακόμα, αλλά δεν βλέπω σύνδεση, ούτε σε scan σε πιάνω..
το γυρίζω σε ap-bridge με ssid BB.Nysaefe-Intzes, για κοίτα..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Το λεπόν, ο pap μου είπε, οτι κοίταξε τα feeder του και λίγο νερό είχε αυτό που κοιτάει στον senior το οποίο το έφτιαξε. Όμως το σήμα τους είναι -80 οπότε ή του senior έχει νερό, ή κάτι τρέχει με την στόχευση. Είπε να τον πάρει τηλ. ο senior να το δούνε μαζί.

Στην άλλη μεριά που είναι το καλό link με τον zaf, πρέπει να έχει πρόβλημα το feeder του zaf. Οπότε πρέπει να πάει κάποιος εκεί να το κοιτάξει. Όποιος θέλει με πέρνει τηλ να του δώσω το τηλέφωνο του Σπύρου για να του ανοίξει. Ο pap λέει οτι το δικό του είναι οκ και μάλιστα έχει και τρύπα οπότε δεν παίζει να γεμίσει νερό.
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
το δικό μου δεν έχει νερό, στόχευση θέλει ο παπ οπωσδήποτε.. από πριν ήθελε αλλά ποτέ δεν έγινε..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
το δικό μου δεν έχει νερό, στόχευση θέλει ο παπ οπωσδήποτε.. από πριν ήθελε αλλά ποτέ δεν έγινε..

Περιμένει τηλέφωνό σου να το κάνετε σε συννενόηση.
 

markosm70

New Member
Wireless Users
Εγγραφή
5 Οκτωβρίου 2007
Αναρτήσεις
5
Reaction score
0
Points
1
Age
53
Περιοχή
AMALIADA
Website
www.geocities.com
Γεια σας παιδες

Εγώ έβαλα μια φίντα (feeder) στην τεράτσα και μαζεύτηκαν όλα τα γαρδέλια!!!!:D
Δεν μπορώ να κατεβάσω με τίποτα......με τις νεες ρυθμίσεις
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Με τι προσπαθείς να κατεβάσεις και από ποιόν; FTP dc http?

Να το δούμε ...
 
Top Bottom