Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

2 WD Raptors 36,7GB 10.000rpm

Status
Not open for further replies.

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
2 WD Raptors 36MB 10.000rpm

Πωλείται το σετάκι της Western Digital με τους 2 raptors το οποίο είναι ό,τι πρέπει για raid0!!

Τα χαρακτηριστικά του κάθε raptora είναι: 36 GB, 10.000 στροφές το δευτερόλεπτο , 4,6 δευτερόλεπτα μέσος χρόνος αναζήτησης , SATA-150 , 16MB buffer size και 3 χρόνια υπόλοιπο εγγύησης από την WD.

Στα windows αναγνωρίζονται αμέσως-στο δικό μου πισι τουλάχιστον- και το να τους βάλεις σε raid0 γίνεται πολύ γρήγορα!
Πάνε πολύ γρήγορα έτσι-ο artorios πάντα αναρωτιόταν γιατί έμπαινα πρώτος στις πίστες του CoD και ας ήμουν στην Πάτρα :p - και ενδεικτικά αναφέρω ότι για να περάσω τα windows απασχολούμαι περίπου 5-6 λεπτά ;)


Τέσπα,τους δίνω 160 ευρώ. Λόγος πώλησης είναι ότι ο Άη Βασίλης θα μου φέρει δύο τσίτες..
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Up! Νεα τιμη! 140 ευρωπεουλους
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Γύρω στα 100-120 είχαμε πει με ένα φίλο παλιότερα που το είχα δει πως θα ήταν καλά. Είχε πει πως μπορεί να ενδιαφέρεται. Θα του πω τη νέα τιμή και μπορεί να ενδιαφέρομαι και εγώ το πολύ μέχρι 120 (αν στήσω νέο pc) . Αν προκύψει κάτι θα ενημερώσω... :)
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Τοσο κοστιζει ο ενας μονο..!
Σιγουα εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου για να περιμενω.. :D
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
To γνωρίζω ότι κοστίζει ο ένας τόσο και γενικά πιστεύω ότι τους δίνεις σε καλή τιμή. Είμαστε όμως φοιτητές και σκεφτόμαστε ολίγον περισσότερο το χρήμα και το ξοδεύειν... Anyway, θα σου πω αν είναι.

p.s.
(Δεν τραβάς και πολύ την προσοχή του κόσμου γράφοντας 36mb στην επικεφαλίδα του topic... :) :p ) Και είπαμε προφέρεται χομάνκιουλους το όνομα και εν συντομία χομ... Έλεος, δεν κατάλαβα ούτε καν πως με είπες στο τηλέφωνο... :p
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ηρθε ο Χομάνκιουλους και μας τα πήρε όλα! ;)

Αλήθεια ρε Γρηγόρη, δοκίμασες καθόλου τις τσίτες; Εμένα όπως σου είπα το παρ' ότι κάνει format σε 10", το test δεν δείχνει καλά αποτελέσματα και δεν μπορώ να βάλω τα windows σ' αυτές. Δεν το δέχεται. Έλα να κάνεις καμια δοκιμή να δούμε...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Tα raid με φάγανε δεν έχει μείνει ούτε kilobyte διαθέσιμο...
Δεν πήρα τίποτα... ηρέμησε... Δεν θέλεις τις διασυνδέσεις μου; , θα φέρω πελάτες... :p
Αυριο μεθαυριο θα βάλω και εγώ κάποια σπάνια υλικά για πούλημα... :LOL: :p
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Hey, Χομι! :p Εγω σε καταλαβαινω..Και εμεις φοιτητες ειμαστε και μαλιστα στρατευμενοι!
Που να δοκιμασω τους δισκους axrst? Στο τερματικο του κλωβου? :D Λες να ειναι οπαδοι του open source οι δισκοι καιξ να θελουν το λινουκθακι τουθ?? :ntoink:
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ή το ερπετό δεν λέει να καταλάβει ή εγώ δεν τα διευκρινίζω σωστά... Δεν με λένε Χομι (σε λίγο θα με πεις και Χομο...)
ούτε Χομάν, ούτε όπως αλλιώς θέλεις... :p ΕλεοC... homunculus ή hom... Λέγετε με Θανάση να τελειώνουμε...
Και για να φύγει η περιέργεια... http://en.wikipedia.org/wiki/Homunculus#Film_and_pop 5o bullet
http://en.wikipedia.org/wiki/Homunculus#Ot...22Homunculus.22 2o bullet
Πάρε αυτά συνδίασε τα με πολύ αλχημεία και transmutation και έχεις το nickname... :)
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
με πολύ αλχημεία και transmutation και έχεις το nickname...
Όπως εμένα μου είχε βγει το massimo δλδ από Massive Attack (1,5 χρόνο αργότερα έμαθα ότι είναι ιταλικό όνομα ;p ).

Ότι να' ναι δλδ :LOL: :LOL:
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Κορκοδειλινό, οι δίσκοι αυτοί είναι ακόμα διαθέσιμοι; Σε ποια τιμή; 120ευρά ή 140ευρά;
Χριστούγεννα έρχονται κάνε μια καλή προσφορά...

(να πάρω τους ράπτορες ή να στήσω hotspot? :p πωπω είμαι σε δίλημμα... :) )
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
να στησεις hotspot! οι raptorες εχουν πωληθει απο το πασχα και εχουν αντικατασταθει με scsi.
οσο για την ομνι δεν τη δινω τη δικια μου γιατι μετα απο δοκιμες διαπιστωσα οτι η 7αρα παιζει πολυ καλυτερα απο την 9αρα(!) και
θα σου προτεινα και εσενα αν σκεφτεσαι να παρεις μια ακριβη ετοιματζιδικη να παρεις την 7αρα (και αν 8υμαμαι καλα ειναι μικρη η οικονομικη διαφορα)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
OK αρχηγέ... thanks 4 the info. Θα τα πούμε...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom