Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Ntp Server

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Νομίζατε οτι είχαμε απ' όλα στο wana? ΟΥΧΙ! αγαπητοί μου! Μας λείπουν κάποιες υπηρεσίες (και εκατοντάδες χρηστών να τις χρησιμοποιει)

Λοιπόν στην γνωστή διεύθυνση: 10.224.3.35ntp.wana)λειτουργεί πλέον και NTP server. :: Updated IP: 10.224.6.66

Ρυθμίστε τα ρολόγια των υπολογιστών σας με ακρίβεια μέσω δικτύου: Πηγαίνετε στον πίνακα ελέγχου (control panel) -> ημερομηνία και ώρα (date and time) και βάλτε στην καρτέλα "χρόνος ίντερνετ" και δηλώστε τον 10.224.3.35 αφού τσεκάρετε τον αυτόματο συγχρονισμό με έναν διακομιστή ώρας του ιντερνετ.

The Network Time Protocol (NTP) is used to synchronize the time of a computer client or server to another server or reference time source, such as a radio or satellite receiver or modem. It provides accuracies typically less than a millisecond on LANs and up to a few milliseconds on WANs relative to a Global Positioning Service (GPS) receiver, for example. Typical NTP configurations utilize multiple redundant servers and diverse network paths in order to achieve high accuracy and reliability.
 

Attachments

  • ntp.JPG
    ntp.JPG
    31,5 KB · Προβολές: 7

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ναι τώρα όποιος έρχεται στα meetings αργοπορημένος θα τρώει πρόστιμο... Θα σκάμε μύτη για scan ή για εγκατάσταση και ο επίτιμος θα λέει: Συγχρονίστε τα ρολόγια σας! Τουελβ Χαντρεντ Αουαρς τζέντλεμεν!

Νομίζατε οτι είχαμε απ' όλα στο wana? ΟΥΧΙ! αγαπητοί μου! Μας λείπουν κάποιες υπηρεσίες (και εκατοντάδες χρηστών να τις χρησιμοποιει)

Καλή κίνηση! Υπάρχουν αρκετά ακόμα που μπορούν να γίνουν, αλλά ίσως είναι ώρα να δούμε την εξάπλωση του δικτύου όσον αφορά την τοπολογία, καθώς από υπηρεσίες είμαστε σε πολύ καλό στάδιο...

[άσχετο] O vpn server λειτουργεί; Δεν μπορώ να συνδεθώ πια... [/άσχετο]
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
[άσχετο] o vpn server λειτουργεί; δεν μπορώ να συνδεθώ πια... [/άσχετο]

τον είχα κλείσει κάποια φορά που έκανα κάτι ρυθμίσεις, και πρέπει να τον έχω ξεχάσει κλειστό. θα τον ανοίξω asap.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ok χρήστο, ευχαριστώ!

(όταν ήμουν με το αμδλ πήγα να συνδεθώ για να τους δείξω καμιά υπηρεσία και δεν μπορούσα...)
την πέμπτη ίσως ξαναπάω...
 
Top Bottom