Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Παλαιοχώρι - Γαστούνη

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Γειά σας και χαρά σας,
κατοικώ στην Αθήνα και δεν είμαι ηλεκτρονικός, όμως ξεκίνησα να μελετώ τις ασύρματες ζεύξεις με σκοπό να εξοπλίσω ασύρματα με σύνδεση στο Ιντερνετ το εξοχικό μας στο Παλαιοχώρι. Ως ενθουσιώδης νέος μελετώ τους σχετικούς ιστοτόπους και έπεσα και πάνω στο δίκτυό σας, για το οποίο σας συγχαίρω!
Διαθέτω τις ταράτσες δύο τριόροφων σπιτιών στην Γαστούνη και βέβαια την χαμηλή αγροικία στο Παλαιοχώρι.
Σκέφτομαι, αν υπάρχει ενδιαφέρον, παράλληλα με το σύστημα παροχής πρόσβασης ιντερνετ, να στήσω και ap για το wana με δικά μου έξοδα.
Πείτε μου αν νομίζετε ότι έχει νόημα και αν μπορώ να υπολογίζω στην βοήθειά σας.
Υπογραμμίζω ότι είμαι απολύτως νέοπας στο σπορ.
Χαιρετισμούς σε όλους.
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Ολα έχουν νόημα όταν πρόκειται για μεράκι. Και βέβαια να υπολογίζεις στην βοήθειά μας.
Καλωσήρθες.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Καλως ήρθες παπάκι.

Στη Γαστούνη υπάρχει ήδη ένα AP του WANA που προς το παρόν, δεν έχει όμως συνδεθεί με Αμαλιάδα. Συνδέονται εκεί 3-4 άτομα νομίζω. Μπορείς λοιπόν κι εσύ να συνδεθείς πάνω του και μετά, να στήσεις το κατευθυντικό link από την ταράτσα σου στο εξοχικό σου στο Παλιοχώρι.

Με λίγα λόγια, θα βάλεις 2 interfaces. Το ένα να συνδέεται με το AP που υπάρχει ήδη και το άλλο να συνδέεται στο Παλιοχώρι, οπου κι εκεί θα έχεις αντίστοιχα ένα interface.

Δες το αντίστοιχο post στο forum μας. Και ότι θες εδώ είμαστε για να σε βοηθήσουμε.
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Να στε καλά!
Θα ψάξω τα παιδιά που έχουν στήσει τους κόμβους στην Γαστούνη κι ελπίζω σύντομα να είμαι on air...
 
Top Bottom