Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Internet Proxy Server

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
αν δεν κάτσεις με το laptop να δίνεις feedback πως θα το φτιάξουμε;
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
αν δεν κάτσεις με το laptop να δίνεις feedback πως θα το φτιάξουμε;
θα ερθουμε εκει να να το φτιάξουμε. κερνάς καφε?

Αφού δεν ξέρετε να το φτιάξετε lol :D

*τρέχει να κρυφτεί*
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
να μας κάνει το τραπέζι και ίσως του το φτιάξουμε όχι μόνο με καφέ..
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
εχει δικαιο ο θανασης 10 μερες το βασανιζεις λινατσα και τιποτα δεν κανεις....
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ο proxy για τις ημέρες των εορτών θα είναι κλειστός. Δηλαδή από 24/12/2010 έως και 9/1/2011. Θα ανοίξει ξανά με τα σχολεία, από 10/1/2011.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ως συνήθως, ο proxy θα κλείσει για τις διακοπές του Πάσχα, από Μ. Δευτέρα 18 Απριλίου 2011. Θα ανοίξει Δευτέρα 2 Μαΐου 2011. Όπως έχω ξαναπεί, αυτό γίνεται γιατί θα κλείσει τελείως το ρεύμα αυτή την περίοδο.

Καλό θα ήταν επί τη ευκαιρία, να δραστηριοποιηθούμε για να τον μεταφέρουμε στον Ανεμόμυλο, όπως έχουμε πει, όπου μπορεί να δουλεύει μόνιμα. Δηλ, όποιος έχει conne με τον Πέτρο τον παπαδάτο, ας πάρει το ΟΚ και ας κανονίσουμε ένα ραντευού να μας ανοίξουν. Θα βάλουμε ένα computer και θα χρειαστεί και ο κωδικός στο router τους γιατί θα πρέπει να του αλλάξουμε διεύθυνση (και μάλλον και στο computer που έχουν εκει). Ας μην το αμελήσουμε.
 

raven

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
16 Ιουνίου 2007
Αναρτήσεις
426
Reaction score
2
Points
18
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
Απο οσο ξέρω κάθε πρωι τα κοριτσια της γραματειας ειναι εκει. Εσυ μπορεις μεσα στην μεγαλη εβδομαδα πρωινα?
Πες για να κανονισω
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Για κανονίστε, γιατί όποτε είναι να έρθουμε προς τα κάτω, κλείνει ο server :) ! Απο Μ. Πέμπτη είμαι κι εγώ διαθέσιμος για ό,τι χρεαστεί.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Απο οσο ξέρω κάθε πρωι τα κοριτσια της γραματειας ειναι εκει. Εσυ μπορεις μεσα στην μεγαλη εβδομαδα πρωινα?
Πες για να κανονισω

Μέχρι Μ. Τετάρτη θα δουλεύω. Οπότε μπορούμε να το κανονίσουμε Μ. Πέμπτη πρωί. Να το κάνουμε, μην το αφήσουμε. Έρχεται κι ο Παπάκης, και νομίζει οτι του το κλείνουμε επειδή δεν τον χωνεύουμε ;-)))))

Επίσης μπορώ Μ. Τρίτη ή Μ. Τετάρτη μετά τις 12 το μεσημέρι για καμια ώρα... Να μου πείς αμα είναι να τον προετοιμάσω από τη σχολή. Να του βάλω ip του Ανεμομύλου. Μην τρέχουμε τελευταία στιγμή...

ΥΓ. Κανα ups έχουν εκεί να τον βάλουμε πάνω; Μην τα παίξει από διακοπές ρεύματος....
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Άντε περιμένω. Σήμερα το απόγευμα αν είναι πρέπει να αλλάξω τις IP's και τα configuration files του proxy αν είναι να μπει στον Ανεμόμυλο. Μετά δεν γίνεται να τον ξανα- αλλάξω για εδώ... Οπότε αμα κάνω τις αλλαγές και δεν τον πάμε στον Ανεμόμυλο, θα μείνει σε αχρηστία μέχρι να τον βάλουμε εκεί.
 

raven

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
16 Ιουνίου 2007
Αναρτήσεις
426
Reaction score
2
Points
18
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
κράτα τον οπως ειναι. εχω περασει 2 φορες απο τον Πετρο , εχθες και σημερα και δεν ηταν εκει.
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Ο καλαματανός proxy μου δείχνει ότι αρνείται συνδέσεις. Εάν έχει ρυθμιστεί με αυτόν τον σκοπό, καλό είναι να ενημερωθεί το σχετικό ποστ..
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Κι ο δικός μας proxy της Γαστούνης είναι down και δεν προβλέπεται να σηκώνεται σύντομα ...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ο καλαματανός proxy μου δείχνει ότι αρνείται συνδέσεις. Εάν έχει ρυθμιστεί με αυτόν τον σκοπό, καλό είναι να ενημερωθεί το σχετικό ποστ..

Ρώτησες τους Καλαματιανούς στο σχετικό post?

Δεν πρέπει να το είδαν εδώ... Βέβαια δεν ξέρω και τι έχουν κάνει τελικά με τον proxy τους.

Καλή ανάσταση.
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Ο καλαματανός proxy μου δείχνει ότι αρνείται συνδέσεις. Εάν έχει ρυθμιστεί με αυτόν τον σκοπό, καλό είναι να ενημερωθεί το σχετικό ποστ..

Είχα αφήσει σχολιασμένο το 10.224 από κάποιο παλιότερο θέμα με 20req/sec από το 10.224.6.250.
Πρέπει να είναι οκ τώρα ρίξε μια ματιά και μου λές.

Τώρα όσον αφορά το ποστ δεν θυμάμαι να έχω δημιουργήσει κάτι εγώ,γενικά παίζει σαν transparent proxy σε όλο το mswn και δεν χρειάζεται οι χρήστες να το δηλώσουν στους browsers οπότε δεν διαφημίζετε
και σαν υπηρεσία.

Ότι θέλετε αν αφήσετε ένα μήνυμα στο dc θα το δω το συντομότερο δυνατό, έχει δίκιο ο axrst από σπόντα είδα το thread ας είναι καλά το> του forum.
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Χρόνια πολλά σε όλους! Γιατί είναι λάθος το παρόν ποστ βρε παιδιά; Εδώ δεν δημοσιεύουμε τα περι internet proxies;
Επίσης, στην αρχή του παρόντος νήματος:

updated

άλλους 2 proxy servers θα βρείτε

10.148.50.2:8080

και

10.140.14.67:8080

powered by neoplan
 
Top Bottom