Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Irc Java Applet Πρόταση

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Δεν θα ήταν καλύτερα οι αρχικές ρυθμίσεις να γίνουν όπως φαίνεται στο 2ο screenshot?
Όπως είναι τώρα έχει σαν server το irc.wana (το οποίο δεν ξέρω καν αν παίζει από μέσα, από ίντερνετ δεν ανοίγει πάντως) ενώ θα έπρεπε να έχει το wana.gr (παίζει μέσα και από ίντερνετ εγγυημένα)
 

Attachments

  • Screenshot_Wireless_Amateur_Network_of_Amaliada____WanaIRC_LogIn___Mozilla_Firefox.png
    Screenshot_Wireless_Amateur_Network_of_Amaliada____WanaIRC_LogIn___Mozilla_Firefox.png
    9,1 KB · Προβολές: 1
  • Screenshot_Wireless_Amateur_Network_of_Amaliada____WanaIRC_LogIn___Mozilla_Firefox_1.png
    Screenshot_Wireless_Amateur_Network_of_Amaliada____WanaIRC_LogIn___Mozilla_Firefox_1.png
    9,5 KB · Προβολές: 1

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Για το irc.wana και το wana.gr δεν τα κοίταξα σε βάθος, θεώρησα ότι και το irc.wana κάνει rooting στο μηχανήμα και μπορεί να βγαίνει έτσι inet.

Θα το αλλάξω
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Όλα τα *.wana είναι για μέσα στο ασύρματο. Για ίντερνετ θέλει και το .gr. Αν και εφ' όσον χρησιμοποιούν τον δικό μας name server οι απο μέσα, ότι και να βάλουν θα είναι οκ. Για τους έξω, irc.wana.gr. Αυτό παίζει κι από μέσα σωστά. Οπότε βάλε αυτό.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Εγώ από έξω χρησιμοποιώ irc://wana.gr και όχι irc://irc.wana.gr
Δεν παίζει το δεύτερο νομίζω...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Εγώ από έξω χρησιμοποιώ irc://wana.gr και όχι irc://irc.wana.gr
Δεν παίζει το δεύτερο νομίζω...

Ναι, σωστά, δεν έχω ενεργοποιήσει στους ιντερνετ DNS subdomainzzz...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ναι, σωστά, δεν έχω ενεργοποιήσει στους ιντερνετ DNS subdomainzzz...
Οπότε κρατάμε αυτό (με irc.wana.gr το java applet δεν δουλεύει, το δοκίμασα)
 

Attachments

  • Screenshot_Wireless_Amateur_Network_of_Amaliada____WanaIRC_LogIn___Mozilla_Firefox_1.png
    Screenshot_Wireless_Amateur_Network_of_Amaliada____WanaIRC_LogIn___Mozilla_Firefox_1.png
    9,5 KB · Προβολές: 1
Top Bottom