Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

League of Legends

jesus

New Member
Εγγραφή
24 Ιουλίου 2011
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
Για σας το έγραψα και πριν κάτι μέρες στο φωνακλόκουτι αλλά για να μην επαναλαμβάνομαι εκεί αποφάσισα να κάνω new topic.μέσω απο τον κόμβο του κύριου senior,τον οποίο έχω ταλαιπωρίσει πολύ τώρα τελευταία, συνδέομαι στο ίντερνετ.κατεβάζω λοιπόν το setup για το LOL το οποίο θα μου κατεβάσει στο pc ta αρχεία του LOL για το install.πατώντας όμως να ξεκινίσει το setup μου βγάζει no active connection.θέλω να ενημερώσω ότι πριν την μεταφορά του proxy ήμουν κο-μπλέ (που λέει και η στρουμφήτα).τι πιστεύεται ότι φταίει??γίνεται να λυθεί το πρόβλημα με την ελάχιστη προσπάθεια??
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Σου υπενθυμίζω πως οι proxy είναι στημένοι από απλούς χρήστες του ασύρματου grid και με σκοπό την παροχή internet κυρίως για σερφάρισμα. Το πιο πιθανό είναι να μπλοκάρει την σύνδεση με τον server του LoL. Δεν είναι απαραίτητα στον ίδιο server που φιλοξενεί την σελίδα και το παιχνίδι.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
μηπως εχεις ρυθμισει τον proxy μονο στον browser και οχι στα windows? Και τα windows δε βγαινουν ιντερνετ?
 

jesus

New Member
Εγγραφή
24 Ιουλίου 2011
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
όχι οι ρυθμίσεις έχουν γίνει στα windows και στον browser έχω βάλει χρήση ρυθμίσεων διαμεσολαβητή του συστήματος.λογικά θα είναι ο proxy όπως λέει ο seniortiago καθώς απότι έχω καταλάβει δεν είναι ο κανονικός του wana.αν και δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί θα φύγω εντός ημερών τι χρειάζεται για την μεταφορά του proxy?έτσι για να μαθαίνω τουλάχιστων αφού θα σπουδάσω τηλεπικοινωνίες και δίκτυα.αν δεν σας είναι κόπος.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
δοκιμασε και τους αλλους 2 proxy που σου εχουν δωσει. Καποιος μπορει να παιζει
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Κάτι κάνεις λάθος. Οι proxies παίζουν.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
για δοκιμασε και τον 10.224.7.1:8080... Μολις βγηκε απο τον φουρνο!
 

jesus

New Member
Εγγραφή
24 Ιουλίου 2011
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
ούτε αυτός λειτουργεί..αφίστε π είναι πιο αργό στο download...και κοιτάχτε το forum γιατί γίνεται μεταφορά DNS Ή Κάτι τέτοιο..
 

jesus

New Member
Εγγραφή
24 Ιουλίου 2011
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
είνα αισθητά πιο αργός..αλλά έχει fullari και ο σκληρός δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα.το κακό είναι ότι LOL τελικά δεν παίζει.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
ναι, καταλαβα τι εννοει.. αλλα ο proxy ειναι φτιαγμενος για να σε αφηνει να κατεβαζεις σελιδες σφαιρα και να σε "κοβει" αρκετα οταν πας να κανεις download.

δεν ξερω τι σοι παιχνιδι ειναι το LOL, αλλα πολλα games σε μπλοκαρουν οταν εισαι πισω απο proxy (κυριως τα browser games)
 

jesus

New Member
Εγγραφή
24 Ιουλίου 2011
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
όταν εννοείται με κόβει?γιατί για download από browser πιάνω ταχύτήτες μέχρι και 200 kilobyte/sec ενώ από torrent πιάνω,ανάλογα κ το torrent φυσικά,μέχρι και 500 + kilobytes/sec.αλλά φροντίζω πάντα να κατεβάζω τα βράδυα για να μην χαλάω την ταχύτητα(bandwitch????) του κόμβου.όταν λέω βράδυα μετά τισ 1 εννοώ.για μένα είναι αρκετά γρήγορες ταχύτητες αυτές..
 
Top Bottom