Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Vdsl στην αμαλιαδα...??

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Ο,τι λεει ο τιτλος.. εχει βαλει κανεις? Πώς παει? Πώς πηγαινε η προηγουμενη 24αρα του? Το upload ποσο κοντα φθανει στα θεωρητικα 2.5 και 5mpbs?

Και το βασικοτερο.. μου σφυριξε ενας γνωστος οτι η 30αρα vdsl ειναι ελαφρως φθηνοτερη απο την adsl24 του ΟΤΕ. Ισχυει?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Για το δεύτερο δεν νομίζω. Τα δίνουν πακέτα μαζί με τηλεφωνία, οπότε όταν το είχα ψάξει δεν συνέφερε. Έβγαινε πιο ακριβό. Έχει βάλει ένας στην πολυκατοικία της σχολής. Δεν κάνει χρήση έντονη και δεν μπορεί να μας πει εντυπώσεις. Πάντως φίλος στην Αθήνα που η 24ρα ADSL2+ του κλείδωνε στα 10-12, τώρα με vdsl κλειδώνει στα 28 και 2,5. Το upload του δε, το καταλαβαίνω οτι πάει σφαίρα γιατί έχει αλλάξει η ποιότητα στο facetime. Τώρα φαίνεται εξαιρετική η λεπτομέρεια και η ταχύτητα όπως στο teamviewer...
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Μαραγκος και Νικολαιδης εχουν vdsl χωρις επιπλεον χρεωση εδω και περιπου δυο μηνες,ικανοποιημενοι αμφοτεροι...
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
εννοεις οτι τους κοστιζει οσο και η 24αρα adsl απο ΟΤΕ?
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Ναι χωρις να το ζητησουν αυτοι τους επισκεφτηκε τεχνικος και τους αντικατεστησε το εργαλειο τους ,και οι δυο ειχαν isdn συνδεση .
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Κατσε, εννοεις οτι τους αναβαθμισαν δωρεαν σαν demo απο τον ΟΤΕ? Αυτο ειναι αλλο και δε νομιζω οτι μπορω να το παραγγειλω :D
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ναι χωρις να το ζητησουν αυτοι τους επισκεφτηκε τεχνικος και τους αντικατεστησε το εργαλειο τους ,και οι δυο ειχαν isdn συνδεση .
Πως το ζητάμε αυτό; Κι εγώ θέλω ;-)
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Αυτο ειναι το περιεργο οτι δεν το ζητησαν ,πιθανον λεω εγω επειδη ειχαν πολλα προβληματα σαν isdn χρηστες τους το εκαναν...
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
αρα ξεκιναμε και κλαιγομαστε καθε μερα για την isdn..! thanks κωστα!
(εισαι ηδη στο awmn?)
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Οχι 14/8 φευγω απο Αμαλιαδα εχω μεχρι τελος αδεια παω Σερρες παλι και απο Σεπτεμβρη Αθηνα...
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
εε για μία μερα δε σε προλαβαινω!
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Έτσι για την κουβέντα, έκανα upgrade την VDSL μου σε 50ρα με 3€ το μήνα παραπάνω. Ίσως επειδή έχω κινητά κτλ στον οτε μου έκαναν έκπτωση. Κλειδώνει στα 49999/4999 και πιάνει 45MBps Down και 4,5MBps Up σε Speedtest. Η 30ρα, είχε αρχίσει να πέφτει, και από 28 ήταν στα 26 Μ.Ο.
 

motsos

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
26 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
218
Reaction score
5
Points
18
Age
52
Περιοχή
Amaliada
Να πω και εγώ την ιστορία μου.Την έκανα και εγώ 30αρα και κλείδωνε στα 29.Παραγματική ταχύτητα όμως ήταν 19 με το ζόρι και 1,5 upload.Νονοκομείο μεριά.Μετά από μαραθώνιο τηλεφωνημάτων επέστρεψα στην dsl με 14/0,6, τουλάχιστον πληρώνω λιγότερα.Η περιοχή δεν σηκώνει εδω.Είχα χρόνια 4αρα και μάλλον σε αυτή θα πάω, μιας και από 24 δεν έχει καμία διαφορά, για απλή χρήση internet που κάνω εγω.
 
Top Bottom