Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Wana - Kastro - Gastouni Link

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Υπάρχει και ένα μικρό κουτάκι που το λένε netbook και λίγο πιο μεγάλο που το λένε laptop! Ίσως τότε να μην χρειάζεστε τα κινητά :D

Εμ, δεν είμαστε κόρες πλουσίων οικογενειών να έχουμε απ'όλα!!!! :-Ρ
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Ενώ Mac Pro έχουμε να πάρουμε.. Φτωχούλι μου εσύ!
 

raven

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
16 Ιουνίου 2007
Αναρτήσεις
426
Reaction score
2
Points
18
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
μουχαχαχαχαχαχαχαχα.
Ανεβάστε το πιτσι στην ταράτσα.
χιχιχιχιχιι:)
Η μπαλαντέζα δώρο :)
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
τι το εκανες το macbook ρε? τωρα που εχουμε και winbox!!

μπραβο παντως.. σιγουρα θελει λιγο βελτιωση το λινκ γιατι η ληψη απο γαστουνη ειναι αρκετα χαμηλη και ασταθης..
papakis αγορι μου εσυ εχεις στοχευσει κανονικα ή ισως να περνει λιγο βελτιωση και απο γαστουΝΗηηηηη μερια?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
τι το εκανες το macbook ρε? τωρα που εχουμε και winbox!!

Ποτέ δεν είχα macbook. Μόνο ένα πτωχό πλην τίμιο Powerbook G4.
copy.png
favicon.ico
favicon.ico
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Βασικά τσαντίζομαι γιατί λόγω ποδιού δεν μπορώ να βοηθήσω!! Νομίζω ότι έχουμε στοχεύσει καλά, μια και η στόχευση είναι το δυνατό μας σημείο ενώ όλα τα άλλα είναι τα αδύναμα:)
Ασφαλώς πάντα υπάρχουν δυνατότητες βελτίωσης τις οποίες μόλις τελείωσει η Αμαλιάδα θα προσπαθήσουμε να εκμεταλευτούμε. Χθές ήμουν στην περιοχή για μια μέρα και σκάλιζα τον ρούτερ. Πράγματι το λινκ είναι ασταθές και αν δεν βελτιωθεί δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορεί να παίξει τον ρόλο της βασικής σύνδεσης Γαστούνης - Αμαλιάδας. Εμπιστεύομαι την άποψη των εμπειρότερων ότι επιδέχεται βελτίωση, Πάντως προμηθεύτηκα εξοπλισμό για το λίνκ με Σάκη και επίσης για Ap στους 2,4G στον κόμβο.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
τι βλετιωση επιδεχεται μονο τα παιδια στην αμαλιαδα το γνωριζουν που ανεβηκαν ταρατσα.
Οπως και να χει ομως η διασυνδεση Αμαλιαδα-Γαστουνη ειναι προτιμοτερο να βγαινει απο fpat για αρκετους λογους και εξηγω:

-οπως ειναι τωρα το λινκ η ταχυτητες του ειναι 6,5/8 transmit/receive ενω το λινκ με σακη βγαζει 3,5/4,5. Μεγαλη βελτιωση και σε μονοδρομη κινηση ανεβαινει αρκετα παραπανω (-16)
-με το νεο λινκ δεν αποκοπτεται η γαστουνη οταν "πεφτει" το καστρο (κατι που εχει συμβει φετος αρκετες φορες, την τελευταια φορα διηρκησε εναν ολοκληρο μηνα!) Ο κομβος FK δεν πεφτει, αλλα και αν συμβει αυτο ειναι θεμα ωρων να τον επαναφερει καποιος.
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Εμένα με ανησυχούν τα πολλά disconnect που παρατήρησα. Εν πάσει περιπτώσει, πιστέυω ότι σύντομα θα είναι στην θέση της η κεραία για το link με τον Σάκη απο την μεριά του δικού μου κόμβου. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερα να μην εξαρτάται η Γαστούνη (και το Παλαιοχώρι παρακαλώ) απο το κάστρο.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
ωπ! τωρα το παρατηρησα αυτο! οντως, συνεχεια αποσυνδεεται και συνδεεται αμεσως. Αν συνεχισει ετσι τοτε δεν μπορουμε να βασιστουμε πανω του
 
Top Bottom