Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Η Πιό Σιχαμενη Ομάδα Του Πλανήτη

Status
Not open for further replies.

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Μα πόσο αηδιαστικά σιχαμένη μπορεί να είναι μια ομάδα; Πόσο ανήθικη και σάπια; Εδώ και μια 10+ετία κατατρώει τα σωθικά του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Δεν υπάρχουν πλέον συγκαλύψεις και αιδώς. Όλα γίνονται ανοικτά και απροκάλυπτα. Όπως στην χούντα! Θα σε "σκίσουμε" και δεν μπορείς να πεις τίποτα... Μα δεν βλέπουν οτι όοοολη η Ελλάδα τους μισεί; Θα ξεσπάσει κάποτε και ποιος θα τους σώσει;

Έχουν καταντήσει την Ελλάδα ποδοσφαιρική μπανανία... μόνο σε τέτοιες χώρες σκάνε κροτίδες δίπλα στον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας και δεν διακόπτεται το παιχνίδι. Μόνο σε τέτοιες χώρες τα κοράκια αποβάλλουν τη μισή αντίπαλη ομάδα, για να μπορέσει το θηρίο να νικήσει. Γιατί πάντα πρέπει να νικάει το θηρίο. Πάντα! Ακόμη κι όταν δεν το αξίζει. Γιατί όοοολο το σύστημα του βρωμάει. Μόνο με νίκες μπορούν να συγκαλύψουν τα αίσχη τους. Από τον πρόεδρο που είναι χωμένος σε κρατικές κομπίνες και αρπαχτές, μέχρι τον τελευταίο ποδοσφαιριστή, που δεν σκέφτεται, οτι κλέβει το ψωμί και τον ιδρώτα του συναδέλφου του. Δεν φοράει παντελόνια, για να πάει να παραιτηθεί. Να αυτοεξοριστεί ρε παιδί μου, να αυτοκτονήσει αν έχει λίγη τσίπα μέσα του...

Ένας έγραψε χθες:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ...ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ..

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ "ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ" ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΔ ΤΟΥ.

ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΑΠΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΙΑ, ΑΛΗΤΕΙΑ, ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ, ΚΛΕΨΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΑ.

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΥΘΜΕΝΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΟΣ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ.

ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙΣ. ΤΟΤΕ Ή ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Ή ΟΛΥΜΠΙΑΚ*Σ. ΒΕΒΑΙΑ, ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ.

Κανονικά βέβαια, αυτά πρέπει να θεσπιστούν με νόμο. Πχ, θα πρέπει να αποβάλλονται τουλάχιστον 3 αντίπαλοι του θηρίου, γιατί με 2 μόνο λιγότερους, δυσκολεύεται πολύ να νικήσει.

Μα δεν υπάρχει ούτε ένας αγνός φίλαθλος σ' αυτή την ομάδα, να ταρακουνήσει τους υπόλοιπους; Δεν καταλαβαίνουν οτι μ' αυτές τις πρακτικές κάνουν και δικό τους κακό; Γ' αυτό έχουν χριστεί μόνιμοι πρωκταθλητές, και στην ευρώπη τρώνε 4ρες, και 7ρες.

Πραγματικά αυτή η χούντα θα πέσει μόνο με αυτοδικία. Πού είναι μια "17η Νοέμβρη" του ποδοσφαίρου; Που θα εκτελεί συνοπτικά και χωρίς πολλά πολλά, κάθε κοράκι που αδικεί, κάθε πρόεδρο που διαφθείρει, κάθε δημοσιογράφο που γλύφει...

Αηδία... και σίχαμα.

Υ.Γ.

Παρακαλώ αν υπάρξει οποιαδήποτε απάντηση, μόνο σε σοβαρό στυλ και με επιχειρήματα. Τσαμπουκαλίδικα κάφρικα μηνύματα θα σβήνονται χωρίς προειδοποίηση. Αν κάποιος έχει να προσθέσει ή έχει αντίρηση ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ και μόνο, να το κάνει, αλλιώς ας το βουλώσει.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Τελικά δεν είναι όλοι οι δημοσιογράφοι ΑΡΔ...

EXE_0503_001_CMYK.jpg
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
Λοιποοον.........................

ο ΠΑΟΚ θα επρεπε να εχει μεινει με 7 παιχτες απο το πρωτο ημιχρονο, γιατι αυτοι δεν κατεβηκαν να παιξουν τη μπαλα τους αλλα για να παιξουν karate kid.

πες μου axrst αν οι κιτρινες-κοκκινες ηταν αδικες ή οχι. υπαρχει κανονισμος που να λεει οτι αν καποιος παρει κοκκινη σε μια ομαδα, απαγορευεται καποιος αλλος παιχτης απο την ιδια ομαδα να παρει κοκκινη? γιατι εδω στην ελλαδα ετσι το εχουμε...

δεν λεω οτοι ο διαιτητης ηταν αλανθαστος...στο β' ημιχρονο (και μετα) το εκανε πουτανα το παιχνιδι. και στον ολυμπιακο επρεπε να δωσει καποια φαουλ (εναντιον του) που δεν εδωσε.

αλλα δεν ειναι υπολογος ο ολυμπιακος ή οποιοσδηποτε αλλος εχει αμεση σχεση με την ομαδα επειδη ο παναθηναικος εβαλε τα χερια του και εβγαλε τα ματια του μονος του ή οτι η ΑΕΚ στον πρωτο γυρο δεν υπηρχε.

α... και που εισαι ? μην αρχισεις τωρα να μου λες για στημενα παιχνιδια και διαιτητες γιατι δεν θα αντεξω αλλο τετοια νοοτροπια.

Ελεος.... παιξτε μπαλα και αφηστε τις π@π@ρολογιες επιτελους. _
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
α... και που εισαι ? μην αρχισεις τωρα να μου λες για στημενα παιχνιδια και διαιτητες γιατι δεν θα αντεξω αλλο τετοια νοοτροπια.

Ελεος.... παιξτε μπαλα και αφηστε τις π@π@ρολογιες επιτελους. _

Μα τόοοοοσο τυφλός είσαι; Πιστεύεις οτι δεν υπάρχουν στημένα παιχνίδια (από άποψη διαιτησίας; ) Τοτε, δεν αξίζει να μιλάμε καν. Σε χτυπώ φιλικά στην πλάτη. Το κακό είναι, οτι έχει παγιωθεί μια κατάσταση, και τα θεωρείς φυσιολογικά αυτά... Λυπάμαι. Ακόμη και στην εποχή που ο Βαρδινογιάννης κανόνιζε τα διαιτητικά, υπήρχε μια ..."προκάλυψη". Τώρα όλα γίνονται απροκάλυπτα.

Από τα 15 πόσα είναι πρωταθλήματα που πήρε τελευταία ο θρήνος, πόσα λες να του άξιζαν; Δεν νομίζω πάνω από 2-3. Και φυσικά κάτι τέτοιο δεν μπορεί να αποδειχθεί. Ίσως να έπερνε 7 ίσως 1. Αν οι κανόνες ήταν ίσιοι κι ίδιοι για όλους...

Και όσο για την μπάλα, και να παίξουμε εμείς, δεν μας αφήνουν να νικήσουμε. Ενώ το θεριό, παίξει δεν παίξει, την έχει στο τσεπάκι τη νίκη.

Ξύπνα λίγο. Μην τα βλέπεις οπαδικά. Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. ΜΗΝ ΤΡΩΣ κουτόχορτο...

Εγώ όσες φορές η ομάδα μου νίκησε από εύνοια της διαιτησίας, νιώθω πολύ άσχημα. Εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τους ροζ ελέφαντες;
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
Μα τόοοοοσο τυφλός είσαι; Πιστεύεις οτι δεν υπάρχουν στημένα παιχνίδια (από άποψη διαιτησίας; ) Τοτε, δεν αξίζει να μιλάμε καν. Σε χτυπώ φιλικά στην πλάτη. Το κακό είναι, οτι έχει παγιωθεί μια κατάσταση, και τα θεωρείς φυσιολογικά αυτά... Λυπάμαι. Ακόμη και στην εποχή που ο Βαρδινογιάννης κανόνιζε τα διαιτητικά, υπήρχε μια ..."προκάλυψη". Τώρα όλα γίνονται απροκάλυπτα.

Από τα 15 πόσα είναι πρωταθλήματα που πήρε τελευταία ο θρήνος, πόσα λες να του άξιζαν; Δεν νομίζω πάνω από 2-3. Και φυσικά κάτι τέτοιο δεν μπορεί να αποδειχθεί. Ίσως να έπερνε 7 ίσως 1. Αν οι κανόνες ήταν ίσιοι κι ίδιοι για όλους...

Και όσο για την μπάλα, και να παίξουμε εμείς, δεν μας αφήνουν να νικήσουμε. Ενώ το θεριό, παίξει δεν παίξει, την έχει στο τσεπάκι τη νίκη.

Ξύπνα λίγο. Μην τα βλέπεις οπαδικά. Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. ΜΗΝ ΤΡΩΣ κουτόχορτο...

Εγώ όσες φορές η ομάδα μου νίκησε από εύνοια της διαιτησίας, νιώθω πολύ άσχημα. Εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τους ροζ ελέφαντες;

δεν προσπαθω να δικαιολογησω κανεναν.....αλλα λεω το εξης:

που ειναι ο βαζελος και τα χανουμια ?????? ποιος σας φταιει οταν πατε και χανετε απο τους τελευταιους (δικαια) και μενετε πισω στη βαθμολογια? συμφωνω οτι υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν στημενα παιχνιδια οσο το θελουμε ή οχι.

το οτι εμεινε εξω ο βαζελος απο το κυπελλο δεν σημαινει οτι εχει βαλει το χερι του ο κοκκαλης ή οποιοσδηποτε αλλος αλλα η μαλακια που τους δερνει....(δεν ξερω αν συμφωνεις)

ουτε το φάουλ του Μπακαγιόκο προς το τελείωμα δεν έδωσε... (αλλα ούτε εσυ το είδες, είμαι σίγουρος)

αν διαβασεις πιο πανω θα δεις οτι λεω οτι ειναι φαουλ και καρτα....τωρα αν δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις ειναι θεμα αυτο



Υ.Γ. και προς τους 2

ο βαζελος στο μπασκετ ειναι πρωταβλητης 10 χρονια (και δεν μιλαγε κανεις για διαιτησιες και τα λοιπα) και εχασε ενα παιχνιδι και εγινε της πουτανας......

κοιταξτε να φτιαξετε καμια ομαδα και αφηστε τους αλλους...!!!
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
δεν προσπαθω να δικαιολογησω κανεναν.....αλλα λεω το εξης:

που ειναι ο βαζελος και τα χανουμια ?????? ποιος σας φταιει οταν πατε και χανετε απο τους τελευταιους (δικαια) και μενετε πισω στη βαθμολογια? συμφωνω οτι υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν στημενα παιχνιδια οσο το θελουμε ή οχι.

το οτι εμεινε εξω ο βαζελος απο το κυπελλο δεν σημαινει οτι εχει βαλει το χερι του ο κοκκαλης ή οποιοσδηποτε αλλος αλλα η μαλακια που τους δερνει....(δεν ξερω αν συμφωνεις)

Μα καλά, διαβάζεις τι λές; Όταν οι άλλοι δεν παίζουν καλά, χάνουν και δίκαια. Όταν εσύ δεν παίζεις καλά, ΔΕΝ χάνεις, γιατί σου δίνουν πέναλτυ κι αποβολές. Πως να μη μείνουν λοιπόν οι άλλοι πίσω; Δεν είσαι μπροστά επειδή έχεις καλύτερη ομάδα. Είσαι μπροστά, επειδή σε "σπρώχνουν" και επειδή ενίοτε, εμποδίζουν τους άλλους (δες πέρισυ και φέτος διάφορα παιχνίδια των αντιπάλων σου). Είναι τόσο σάπιο το σύστημα δηλαδή, που το πιάνει απ' όλες τις μεριές. Όχι απλά, προμοτάρει το θηρίο, αλλά φροντίζει όταν αυτό δεν είναι αρκετό, να χαντακώνει τους αντιπάλους του. Και μην μου πεις οτι δεν συμβαίνει κι οτι μόνο τυχαία γίνονται όλα, γιατί θα είσαι αλλού...

Κι όταν τίποτα απ' όλα αυτά δεν είναι αρκετό, το φροντίζει ο θείος να το πάρει στα χαρτιά το πρωτάθλημα.

Τι το ψάχνεις; Απ' όπου και να το πιάσεις βρωμάει το θέμα. Δεν είναι μια περίπτωση. Είναι μια 15ετία που γίνεται συνέχεια το ίδιο...
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
εγώ σε θέματα ποδοσφαίρου δεν ξαναασχολούμαι με τον εννια...

υγ. και στο τελευταιο καλάθι που βάλατε υπήρξε φάουλ στον Φώτση, (τον κρατησε ο Μπουρούσης με το χέρι, οταν προσπάθησε να σηκωθεί για ταπα)

αλλα δεν πειράζει, εχουμε συνηθήσει να σηκώνουμε τα πρωταθλήματα στο παλέ...!



ειδες τι καφρος εισαι? με τον εννια δεν ξανα μιλας για μπαλα αλλα στο μασκετ λες για τη διαιτησια....

στα λογια μου ερχεσαι.....τοσα χρονια δεν βγαζατε αχνα...και στο μπασκετ ο κοκκαλης εκανε τα κονε του παλι?

ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

Lo0kBeHiNdU

New Member
Εγγραφή
27 Σεπτεμβρίου 2008
Αναρτήσεις
22
Reaction score
0
Points
1
Age
30
Περιοχή
Amaliada
Website
gods-l2speed.clan.su
Αφήστε ρε Βαζέλια,Χανούμια κτλ....

Ο Βάζελος τόσα χρόνια πρίν 10ετίας έπαιρνε τα πρωταθλήματα στο έτσι και εμείς καυχιόμασταν για το Μπάσκετ,κ τώρα γίνετε το αντίθετο.
Οι βλακείες περί Ομάδας που καταστρέφει το ελληνικό ποδόσφαιρο δείχνουν αυτούς που δεν κοιτάνε οτι η ομάδα τους έχει τα μαύρα της τα χάλια.
20.000.000€ ΈΔΩΣΑΝ οι ΒΑΖΕΛΟΙ για μεταγραφές για να έρχονται να μάς καμαρώνουν για τα κατορθώματα στην Ευρώπη,να κλάιγονται για τη Διαιτησία και στο τέλος να Κατατροπώνονται ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟ!!!!!!!!!.

Τα συγχαρητήρια μου.

Είπαμε οτι μηνύματα που δεν έχουν να προσθέσουν κάτι επί της ουσίας, θα διαγράφονται. Πηγαίνετε να ανοίξετε δικό σας topic για σαχλαμάρες. Αυτά που γράφεις, δεν είναι ούτε επιχειρήματα, ούτε λογική. Κάθε ομάδα μπορεί να χάσει από οποιαδήποτε άλλη. Δεν είναι ντροπή. Ντροπή είναι να χρησιμοποιείς πλάγια μέσα και ύπουλους τρόπους για να μην χάσεις.

Το ξαναλέω. Αν έχετε να προσθέσετε τίποτα επί της ουσίας, καλώς, αλλιώς σωπάστε.
[/i]
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
Εγώ δεν έχω τίποτα επί της ουσίας να προσθέσω. Τα λέει όλα το ψάρι.


δεν καταλαβαινω τι ακριβως θες να πεις με αυτο?
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
θα απαντησω την κυριακη και στους 2...... >
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Συμφωνώ με τα περισσότερα του χομ. 9, απαντήσεις private, γιατί έχουμε ξεφύγει off topic. Ή σε άλλο θέμα.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom