Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

δήμος αμαλιάδας: "η τεχνολογία στην υπηρεσία των πολιτών"

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ψηφιακός Δήμος: Η τεχνολογία στην υπηρεσία των πολιτών

Δείτε τη φωτό από την εφημερίδα Πρώτη.

Ψηφιακός Δήμος; η Αμαλιάδα; από πότε; σε ποιες υπηρεσίες αναφέρονται; που είναι αυτές; Μας δουλεύουν; Νέες εφαρμογές;

Δευτέρα 12 Οκτ. στις 7μμ.

rgh1255008705z.JPG


ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ. ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ.
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
και πέρυσι τα ίδια δεν είχαν; τι έγινε από πέρυσι και δεν το είδα;
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
καμία σχέση αυτό με το περσινό (που να το ξέρεις, μήπως πήγες ? )

το περσινό ήταν "κάλεσμα" επαγγελματιών πληροφορικής του δήμου., αποτυχημένο όπως αποδείχτηκε.

στο φετινό προφανώς έχουν νέες εφαρμογές να παρουσιάσουν. οπότε είναι μια εκδήλωση με παρουσίαση.

είμαι περίεργος λοιπόν να δω τι έφτιαξαν.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Επέστρεψα από την εκδήλωση. Σύνοψη: Μια τρύπα στο νερό. Δεν χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι, πήρα τις απαντήσεις που ήθελα σε όλες τις απορίες μου. Συμπέρασμα: Μάλλον έχω μεγάλες προσδοκίες και απαιτήσεις από το Δήμο αλλά και τους πολίτες της πόλης μας σε θέματα πληροφορικής.

Δυστυχώς η αναφορά στις εφαρμογές κράτησε μόνο 1-2 λεπτά σε μια παρουσίαση 5-6 σελίδων!? και δεν έγινε καν επίδειξη αυτών.

Τι κρατάω από εκεί.

Την ανησυχία την γονέων για τα παιδιά και το ίντερνετ (όπως εκφράστηκε από το κοινό), ειδικά μετά από τους φορητούς υπολογιστές που μοιράστηκαν στους μαθητές και μαθήτριες της 1ης Γυμνασίου. Υπάρχει πραγματικά ανάγκη για workshops και ενημερωτικές εκδηλώσεις για τους γονείς αλλά και τα παιδιά.

Ο Δήμαρχος ήταν θετικός σε κάτι τέτοιο, να βοηθήσει και να φέρει τους κατάλληλους ανθρώπους για ενημέρωση. Μένει να δούμε την εξέλιξη.

Έστω ότι δε γίνεται κάτι τέτοιο.Εδώ ερχόμαστε εμείς. Μπορούμε ΕΜΕΙΣ να διοργανώσουμε και να φέρουμε σε πέρας μια τέτοια εκδήλωση; Μιλάμε για σύλλογο γονέων 200+ ατόμων. Επίδειξη των δυνατοτήτων του μαθητικού υπολογιστή και των εφαρμογών του και workshop για τους γονείς όσον αφορά το ίντερνετ και τους κινδύνους του για τα παιδιά. Προστασία και ενημέρωση για parental controls.
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
Εδώ ερχόμαστε εμείς. Μπορούμε ΕΜΕΙΣ να διοργανώσουμε και να φέρουμε σε πέρας μια τέτοια εκδήλωση;
δεν χρειάζεται ρε hom... τσαμπα κοπος...
θα ενδιαφερθούν 15 ατομα και θα σε ρωτάνε άσχετα πράγματα...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
μα αυτό ακριβώς θέλω. να ρωτάνε ότι θέλουνε, αυτό είναι το ζητούμενο. άσχετοι με αυτά να ρωτήσουν ότι θα ήθελαν να μάθουν για τους ίδιους και τα παιδιά τους. και πιστεψέ με, αν είναι οργανωμένο δε θα είναι 15.
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
να τους κάνουμε μία προσφορά, 45ε/μηνα να εγγραφουν στα futurekids...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
μπορούμε να τους κάνουμε μια ενημέρωση. αλλά ποιός πάει στο δήμο να συνεννοηθεί τώρα...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Δε μίλησα για συνεργασία με το Δήμο. Ξεκαθαρα πράματα, οργάνωση by wana.
 
Top Bottom