Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Πωλούνται: 2 JAMMA boards (PCB)

Status
Not open for further replies.

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Πωλούνται 2 JAMMA boards (PCB)
(μητρικές κάρτες που στην ουσία είναι η καρδιά του arcade συστήματος και ταυτόχρονα έχουν αποθηκευμένο το παιχνίδι) --Standard 28 pin JAMMA pinout και οι δύο--

Η πρώτη πλακέτα είναι του παιχνιδιού WARRIORS OF FATE [1991 νομίζω] (beat 'em up σε στυλ double dragon) Η δεύτερη πλακέτα είναι του κλασικού παιχνιδιού SUPER PANG.

Πουλάω και το ίδιο το arcade μηχάνημα της φωτογραφίας σε τιμή ευκαιρίας αν κάποιος αναλάβει να το πάρει και να φροντίσει τα έξοδα μεταφοράς του. [είναι αρκετά βαρύ] Έχει οθόνη 20'', credit-switch και είναι πλήρως jamma-compatible.

Στις τιμές θα είμαι πάρα πολύ ελαστικός. Ας υπάρξει ενδιαφέρον...
Αν δεν βρεθεί κάποιος μέχρι το καλοκαίρι να το πάρει το arcade, θα το χαρίσω... :)

412_1614YlJ9d5F8gZ8t.jpg


412_1634jsPKFetVQqeW.jpg


412_16222cQZjJNXrEMH.jpg

 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Για ποιο από όλα...???
Πες εσύ πόσα δίνεις καλύτερα... :)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Υπάρχουν πολλές πηγές από εραστές του είδους στο internet. Θα βρεις πολλά άρθρα με θέματα επισκευών και modifications. Αν τα πας καλά με κολλητήρια και ηλεκτρονικά θα είσαι μια χαρά... Αλλά γιατί να χαλάσει? Οι πλακέτες είναι σαν καινούριες... Το arcade δεν είναι τίποτα. Μια τηλεόραση, ένα τροφοδοτικό και πολλά κουμπιά... Βάζεις εύκολα χέρι πάνω του. Μαγαζιά με εξαρτήματα υπάρχουν σε Αθήνα, online αλλά και πολύ φθηνά κομμάτια στο ebay. Κοίταξέ το.

Τιμή για πλακέτα Super Pang?
Τιμή εκκίνησης 40 ευρώ
(το pang 3 στο ebay έχει 130$, καλά δεν την δίνω?)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Η καμπίνα είναι σε πολύ καλή κατάσταση εξωτερικά (όπως φαίνεται και από την φωτό) αλλά δεν είναι κατάλληλη για να μπει στο σαλόνι σας... Εγώ την έχω στην αποθήκη του σπιτιού. Εννοείται πως όποιος το πάρει πρέπει να το βάλει σε αντίστοιχο αποθηκευτικό χώρο (πχ garage) Ή να την γυαλίσει και να μοντιφάρει έτσι ώστε να δείχνει καινούρια...
Τα μόνο πρόβλημα που έχει είναι πως δεν δουλεύει το ένα κουμπί για τον 2ο παίκτη αλλά είναι σχετικά ασήμαντο αλλά και φτιάχνεται εύκολα με την αλλαγή ενός καλωδίου. Επίσης έχω αφαιρέσει τον κερματοδέκτη και έχω βάλει διακόπτες για on/off και credit.

Arcade σύστημα + Super Pang == 80 ευρώ

Arcade σύστημα + Super Pang + Warriors of Fate == 100 ευρώ

Πες μου τη γνώμη σου και ρώτησε ότι θέλεις τρελό αγόρι. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Edit

ΟΛΑ ΜΑΖΙ 80 ΕΥΡΩ
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Εδώ στην Αμαλιάδα. Καταναλώνουν χώρο στην αποθήκη μου. Γι' αυτό από να τα τρώει η σκόνη, ας τα πάρει κάποιος να αδειάσω λίγο χώρο. Τις πλακέτες τις έχω εδώ δίπλα μου καθώς έχουν κάποια αξία (οικονομική αλλά και συλλεκτική).
Ουσιαστικά 80 ευρώ κοστολογώ τις πλακέτες και το μηχάνημα το δίνω μαζί πακέτο. Από το να το πετάξω το καλοκαίρι για να αδειάσω χώρο καλύτερα να το πάρει κάποιος.

Tα jamma boards ίσως να έχουν και κάποια αξία στο ebay, δεν μπορώ να ξέρω πόσο όμως.
Για Ελλάδα μόνα τους είναι μάλλον άχρηστα (ποιος έχει jamma compatible καμπίνα στο σπίτι; :stuck_out_tongue_winking_eye: ) για αυτό τα δίνω όλα μαζί έτσι κάποιος να το πάρει και να μπορεί να παίξει αμέσως.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Πάει και αυτό, πουλήθηκε :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom