Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

H Tellas πρώτος πάροχος στην Αμαλιάδα με ιδιόκτητο δίκτυο

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Για όσους ενδιαφέρονται να αφήσουν τον ΟΤΕ και το πάγιο του και να έχουν ταχύτητες ως 24Mbps και απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά ας ενημερωθούν από το website της Tellas/Wind.

Σημερα και αυριο τρεχει και μια προσφορά για νεους συνδρομητες με σημαντικές εκπτώσεις και δωρέαν μηνιαία πάγια.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.311
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
μήπως πρέπει να το σκεφτούμε για τη σελίδα μας; τώρα πληρώνουμε 28ε το μήνα για 8/256. αν πάμε στο 1 γίγα απ με την ίδια τιμή είναι καλόοοοοο...
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
και μπορουμε να να συνδεοσυμε τον voip server να βγαινει σε σταθερο με απεριοριστες κλησεις.. ;)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Σήμερα συνδέθηκα, το ασύρματο oxygen μοντεμ της Gennet που δίνουν, είναι ποιοτικό, με καλή απόδοση και εμένα (και των περισσοτέρων από ότι είδα) μου κλειδώνει στα 16Μbps/1Mbps. (με altec παλιότερα κλείδωνα έως και 23Mbps, ίσως δοκιμάσω και άλλα modems να δω διαφορά) Ως τώρα κανένα πρόβλημα, αληθινή σταθερή ταχύτητα download 1,5-1,6ΜΒ/sec από gamershell.com UK. Upload με 120+ΚΒ/sec. Ping (Αθήνα) 30ms. Καλή απόκριση DNS tellas.

Όλα καλά. 23 ευρώ το μήνα ίντερνετ + τηλέφωνο (χωρίς δωρέαν χρόνο ομιλίας) και χωρίς πάγιο ΟΤΕ. Πήρε γύρω στις 15 μέρες η μετάβαση από ΟΤΕ+hol σε tellas, το τηλέφωνο δεν κόπηκε καθόλου, αναγνώριση κλήσης δωρεάν και αυτόματα έπαιξε, ίντερνετ δεν είχα χτες για λιγότερο από 24 ώρες μέχρι να πάρω κωδικούς tellas.

Γενικά ευχαριστημένος από όλα, θα ξαναποστάρω πάλι σε 7 μέρες όταν θα ξέρω πόσο σταθερές είναι οι υπηρεσίες τους.

Η ενεργοποίηση κοστίζει 35 ευρώ, αλλά πρόλαβα μια προσφορά που τα πρώτα 2 πάγια είναι δώρο για νέους συνδρομητές οπότε θα τα γλιτώσω + κάτι ψιλά ακόμα (2 πάγια = 46 ευρώ) Η προσφορά αυτή έχει τώρα τελειώσει. Παρατήρηση Η tellas υποστηρίζει μόνο pstn γραμμές, no isdn.
 

zZz

New Member
Εγγραφή
3 Ιουνίου 2010
Αναρτήσεις
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας και συγχαρητήρια για όλη την δουλεία σας!
Η τεχνική στήριξη της tellas τι λέει στην περιοχή; Πόσο σταθερές είναι οι υπηρεσίες της;
Σκέφτομαι να βάλω και εγώ tellas αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμη. Αξίζει η διαφορά στην τιμή ή μπαίνεις σε μπελάδες;
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.311
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Δεν έχω προσωπική άποψη. Μόνο ο homunculus έχει και τώρα είναι φαντάρος, οπότε...

Απ' ότι έχω ακούσει όμως, συνήθως υπάρχει καθυστέρηση μέχρι να σε συνδέσουν και η συνεννόηση με τους τεχνικούς λόγω και της διαμεσολάβησης ΟΤΕ, λίίιιιιγο σπαστική. Ξέρω και μια περίπτωση (πρόσφατη) βέβαια που συνδέθηκε αμέσως, αλλά οι περισσότεροι παραπονιούνται. Χωρίς να έχω πάντα ίδια εμπειρία, δεν θα μπορούσα να σου πω κάτι πιο ουσιαστικό.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο
 

zZz

New Member
Εγγραφή
3 Ιουνίου 2010
Αναρτήσεις
2
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Θα δω τι θα κάνω γιατί η τιμή είναι αρκετά φθηνότερη.
Έχει και μια προσφορά αυτόν τον καιρό που δίνει 3 πάγια και το τέλος ενεργοποίησης δώρο με on line αίτηση.
 
Top Bottom