Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Γνώμες για TV's, cameras κτλ.

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.311
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ένας φίλος θέλει να κάνει κάποιες αγορές και ψάχνω να τον βοηθήσω.

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αν έχετε βέβαια ασχοληθεί με το αντικείμενο, σχετικά με κάποιες συσκευές όπως TV's κτλ.

Συγκεκριμένα, τί θα προτείνατε (χωρίς περιορισμό στο κόστος, αλλά όχι κι εξωφρενικά πράγματα) για:

1. Κύρια τηλεόραση για το σπίτι. Γύρω στις 50". Η απόσταση θέασης είναι 3.5 έως 4 μέτρα και η χρήση της, κυρίως δορυφορικά Standard Definition κανάλια, αθλητικά, ταινίες HD και λίγο PS3.

2. Τηλεόραση για χρήση ως μόνιτορ H/Y. Λέω γύρω στις 46" να τοποθετείται στον τοίχο και να γυρίζει αριστερά δεξιά, και πάνω κάτω (καλά αυτό είναι θέμα βάσης). Θέλω να δείχνει την οθόνη ενός ΗΥ και σπάνια να παίζει καμιά ταινία.

3. Βιντεοκάμερα HD. Εδώ δεν έχω κάποια απαίτηση εκτός από γενική ποιότητα.

Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει στο

1. Panasonic 50VT20
2. Samsung 46C6500 ή 46C650 (η πρώτη είναι led και η δεύτερη απλή LCD).
3. Panasonic TM-700

Αν έχετε κάποιες γνώμες, ιδέες, ή αν έχετε ακούσει κάποια αρνητικά για κάποια συσκευή απ' αυτές θα ήταν καλό να μου το πείτε.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
θα σου πω για τις τηλεορασεις..
μην παρασυρθει ο φιλος σου και παει και παρει τις πολυδιαφημισμενες LED, OLED kai @@.
για ταινιες παραμενουν κορυφη οι πλασμα, λογω του μαυρου τους, της υψηλης αντιθεσης,γωνιες θεασης και αλλων παραγοντων.
Και αυτο που λενε για την καταναλωση ισχυει για τις παλιες πλασμα. Τα νεα μοντελα πλασμα εχουν πλεον πολυ μικροτερη καταναλωση, οποτε θα ηταν καλυτερη να παε σε κατι τετοιο.
Τωρα 50" μου ακουγεται καπως υπερβολικο. Δλδ απο τα 4 μετρα εχει δει 40" και του φανηκε μικρη? Αποκλειεται..
 
Top Bottom