Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Pwmn-wana @west Coast 23/2/2008

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
nice! μπορει να επιστρατευτει και το δικο σου feeder, ομως!! Στο mikrotik δεν πρεπει να γινει κατι το ιδιαιτερο, απλα κανενα scan, καμια ip, κανενα ping, τετοια πραγματα οσο θα γυριζω τα πιατα.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
homunculus μέσα λοιπόν, από αύριο το απόγευμα θα είμαι Αμαλιάδα και θα ξαναφύγω Κυριακή πρωί ή Δευτέρα πρωί...
Με βολεύει βάση των ημερομηνιών του project! θα τα πούμε από κοντά. Έχω και ένα switch πρόχειρο αν χρειαστεί...
(και το πιάτο μου ξηλώνουμε αν χρειαστεί...)

Αυτός είσαι! Εύγε νέε μου. Έτσι θα πάει μπροστά το wana.

Οπότε,

  • KoRkodeilos
  • Sfin4ki
  • Hybrid (marbrzuk πως στο καλο τον λένε τώρα...)
Είναι η Ομάδα του Κάστρου

  • Hom
  • Axrst
  • Raven
  • Intzes
Η ομάς της Αμαλιάς !!! (πως τα λέω)

Σάκης από Γαστούνη, μεταφορέ και παρομοιώσεις ο Μήτσος (θα φέρει το routerboard)

Artorios, κερνάει τους καφέδες αύριο γιατί θα λείπει το ΣΚ.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
ας φερει ο δημητρης και το feeder του hom στην κυλληνη καλου κακου..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Εσύ που έχεις κανονίσει, θα είναι κανένας στον ΡΣΑ να μας ανοίξει το Σάββατο μεσημέρι; Από ποιόν έχετε το ΟΚ? (εγκυκλοπαιδικά ρωτώ...)
 

MARGEO

Member
Wireless Users
Εγγραφή
29 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
32
Reaction score
0
Points
6
Περιοχή
ΑΜΑΛIAΔΑ
Geia sas paidia to sabbato kai ego mesa meta ths 3.
Sugnomh pou den eixa apantisei alla theorisa pos de tha imoun xrisimos se kati apo ti stigmi pou de gnorizo polla pragmata
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Περα απο την εγκατασταση/δουλεια ειμαστε και παρεα να θυμισω σε οσους το εχουν ξεχασει..
Δεν ειμαστε κλιμακιο της forthnet..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
ας φερει ο δημητρης και το feeder του hom στην κυλληνη καλου κακου..

Καλό θα ήταν, πριν το φέρει, να του κάνουμε τρύπα απο κάτω και να του βάλουμε σιλικόνη στις επαφές του μπροστινού καπακιού...
 

Pap

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
142
Reaction score
0
Points
16
Age
56
Περιοχή
KALITSA
Website
Visit site
Λοιπον αυριο μερα Σαββατο συμφωνα με το http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=211 θα εχει απλα συνεφια και οχι βροχή όπως σημερα
αρα ξεκιναμε απο πιο νωρις αμα θελετε.
Εγω πρέπει ουτως η αλλως να παω κατα τις 12 στο καστρο για να ανοιξουμε γιατι μετα ο Γιαννης που έχει τα κλειδια θα φυγει για Πατρα !!!
Αρα θα είμαι μόνος μου εκει μεχρι να ερθουν οι Πατρινοι --- οποιος θελει ερχετε για παρεα
Να μας πει και το pet ερπετο του wana αν μπορουμε να κανουμε τιποτα μεχρι να ερθουν για να τα βρουν ετοιμα
μετα το περας των εργασιων θα ερθει ο Μπερατης jr να κλειδωσει λογω alarm systems Κλπ το εχω κανονισει και αυτο !!!
αρα η μια ομαδα ανεβαζει το πιατο στον ΡΣΑ και η αλλη ετοιμαζετε για κυλληνη
αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω πειτε μου !!!
"φεεδερ" εχω και εγω ενα καβαντζα !!!
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
εχμ, να κατεβασεις το routerboard για να φυγει κατευθειαν για ΡΣΑ

Σοβαρα τωρα δεν μπορει να γινει κατι ουσιαστικο γιατι δε θα υπαρχει καποιος στην Πατρα εκεινη την ωρα. Το πιο σημαντικο που μπορεις να κανεις ειναι να τσεκαρεις τι εχει γινει και επεσε το link με πατρα τοσο συντομα (αν εχει βγει απο το ρευμα, αν την εχει γυρισει ο αερας τη κεραια, whatever). Εχε και το laptop μαζι σε περιπτωση που λειτουργει το routerboard να ριξεις μια ματια αν παιζουν οι καρτες. Καλο ειναι να ξερω τι εχει γινει πριν ξεκινησουμε ,μηπως χρειαστει να φερω και τιποτα extra.
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Aντρεα θα ερθω και εγω κατα 12.30 για να βοηθησω και να παρω και το εργαλειο πισω στην Αμαλιαδα(delivery).
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
τα γραφω εδω για να ειναι προσβασιμα..
η ip του καστρου προς ΡΣΑ ειναι 10.224.254.9/29
η ip του ΡΣΑ προς καστρο θα ειναι συνεπως 10.224.254.10/29
η ip του σακη προς ΡΣΑ θα ειναι συνεπως 10.224.254.11/29

η ip του καστρου προς wildbird ειναι 10.224.254.1/29
η ip του wildbird προς καστρο θα ειναι συνεπως 10.224.254.2/29

η ethernet ip του καστρου ειναι 10.224.254.121/29
 

raven

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
16 Ιουνίου 2007
Αναρτήσεις
426
Reaction score
2
Points
18
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
ωραιααααααααααα.
ολα τα μαζέψαμε κα ξεκινάμε αυριο να κάνουμε σύνδεσηηηηηηηηηηηηηη.
όλα όμορφα εκτος του ότι ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος πάει που.
οργανωθείτε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

που θα βρεθουμε ?
ποιοι θα βρεθούμε ?
τι ώρα θα βρεθούμε ?
τι θα φέρει ο καθένας?
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
το μονο που εχω καταλαβει ακομα ειναι οτι στην κυλληνη θα παει κατα τις 12 ο pap και λιγο αργοτερα ο intzes. Λογικα μεχρι να ερθουμε εμεις θα παραμεινει ειτε ο intzes ειτε ο hybrid που θα ερθει αργοτερα (αυτο πρεπει να το κανονισετε μεταξυ σας, λογικο ειναι αλλα το λεμε btw)
Στην Αμαλιαδα τωρα... μαλλον θα πρεπει να συνεννοηθειτε
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Ωραία Γρηγόρη thanks...

Εγώ πρέπει να δώσω σε κάποιον το feeder να το φέρει κάστρο. Αυτός ο κάποιος να επικοινωνήσει μαζί μου για να το πάρει. Μπορεί να το έχω ήδη μαζί μου στον ΡΣΑ και να το πάρει από εκεί. Ή όπως αλλιώς θέλει. Αν θέλει το κινητό μου να στείλει ΠΜ στο φόρουμ (δεν έχω δίκτυο-wana)

Εγώ με το Raven καλό είναι να πάμε νωρίτερα στον RSA.

Ζήτηματα
1) Τι ώρα θα είναι ανοικτά και από ποιον? Είμαστε σίγουροι? Θα πάρουμε από κάποιον το κλειδί, από ποιον και τι ώρα;
2) Ποιος θα φέρει το πιάτο?
3) Εγώ δεν έχω εργαλεία, ας φέρει ο Raven
4) O axrst θα έρθει 3+
5) Γιώργο τι ώρα θες να πάμε και να ξεκινήσουμε;
6) Πρέπει να φέρω και φορητό στον ΡΣΑ?
7) Έχει πρίζα να πάρουμε ρεύμα πχ για το φορητό (μπαταρία γιοκ)
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
που θα βρεθουμε ?
ποιοι θα βρεθούμε ?
τι ώρα θα βρεθούμε ?
τι θα φέρει ο καθένας?


Λοιπόν το Κάστρο έχει κλείσει. Αμαλιάδα:

Είμαστε αν δεν κάνω λάθος, Εσύ, εγώ, Χόμ, Μαραγκός και δεν ξέρω αν έρθει κανας άλλος. Ο Κώστας, θα έρθει με το routerboard.

Αύριο λοιπόν, ο Χομ, τηλεφωνάει σ' εσένα σε ιντζέ κτλ και σε όποιον χρειάζεται, για να μαζευτούν τα υλικά. Εσύ κι ο Χομ, πάτε σε μια λογική ώρα (λίγο πριν τις 2 ? ) στον ΡΣΑ, έχοντας πάρει για καλό και καλό το κλειδί από Νάρα. Αν βρείτε κάποιον εκει μέσα, του λέτε να σας ανοίξει, αλλιώς, ψάχνετε το κλειδί της γυάλινης πόρτας που δεν το έχουμε. Για το δωματικάκι υπάρχει. Και ξεκινάτε την εγκατάσταση πιάτου και καλωδίων. Ο Μαραγκός μπορεί από τις 3 και μετά. Οπότε έρχεται εκεί κατ' ευθείαν. Εγώ επίσης, θα έρθω όσο πιο αργά γίνεται, γιατί δεν μπορώ να λείψω από το σπίτι πολλές ώρες. Έτσι να είμαι τουλάχιστον για τη ρύθμιση του mikrotik και αν μας πάρει παραπάνω, βλέπουμε.

Εννοείται οτι για όποιον από τον ΡΣΑ ρωτήσει, πάμε για συντήρηση του υπάρχοντος εξοπλισμού και αλλαγή υλικού. Καμιά σχέση με επέκταση. Έχουμε ήδη άδεια γι' αυτό.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Τηλεφωνιόμαστε κι όλας βέβαια.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
Εγώ πρέπει να δώσω σε κάποιον το feeder να το φέρει κάστρο. Αυτός ο κάποιος να επικοινωνήσει μαζί μου για να το πάρει. Μπορεί να το έχω ήδη μαζί μου στον ΡΣΑ και να το πάρει από εκεί. Ή όπως αλλιώς θέλει. Αν θέλει το κινητό μου να στείλει ΠΜ στο φόρουμ (δεν έχω δίκτυο-wana)

Ε καποιος εξ αυτων που θα ερθουν στο καστρο.. Ακουτε???
 
Top Bottom