Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Προβλημα Με Το Pc Μου......... "ennia"

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
Ρε παιδια εχω ενα προβλημα με το pc μου.

Λοιπον........ εχω ενα παλιο 40αρι σκληρο και ενα sata 250gb. πριν λιγες μερες ο sata 250gb εκανε ενα θορυβο αρκετες φορες και σταματησε να δουλευει.... ενω στο " Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗς ΜΟΥ" το βλεπει σαν τοπικο δισκο χωρις να εμφανιζει ονομα δισκου και διπλα τη χωρητικοτητα του. τον βγαζω και τον δινω σε ενα φιλο μου, τον βαζει στο δικο του και παιζει μια χαρα.

Λογω μαθηματων δεν ανοιξα το pc για 2 μερες, οποτε οταν επεστρεψα πηρα πισω το δισκο μου και τον εβαλα επανω. Οταν προσπαθησα να ανοιξω το pc διαπιστωσα οτι δεν διαβαζει κανεναν δισκο.... ουτε τον 40αρι ο οποιος δεν ειχε προβλημα. Λειτουργικο εχουν και οι 2. Οταν πηγα στο bios και κοιταξα παρατηρησα οτι δεν εβλεπε τους δισκους καθολου. Επισης την ωρα που ανοιγει στη σελιδα που διαβαζει τους δισκους και τα cd/dvd drives εκει που κανονικα επρεπε να γραφει τους δισκους εχει κενο.


Τι μπορει να φταει?

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ρε παιδια εχω ενα προβλημα με το pc μου.

Τι μπορει να φταει?

Άμα βγάλεις τον 40ρη, το bios αναγνωρίζει τον άλλον δίσκο; Είναι πολύ πιθανό, να "βραχυκυκλώνει" όλο το σύστημα διαχείρησης δίσκων αν ένας είναι χαλασμένος...
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
δεν αναγνωριζει κανεναν απο τους 2. σημερα εβγαλα τη μπαταρια και προσπαθησα να κανω clear cmos αλλα απετυχε 2-3 φορες που το εκανα και το παρατησα.


δεν ξερω τι αλλο να κανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Kαλησπερα Θαναση
επικοινωνησε μαζι μου στο 2622027435 ισως μπορω να βοηθησω.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Κώστα, άμα ψάχνεις τον ΕΝΝΙΑ, Αντρέα τον λένε, άμα ψάχνεις εμένα, τότε ξέρεις που να βρεις
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
O αποδεκτης επικοινωνησε ευχαριστω.

Τελικά καταφέρατε τίποτα; Η χρειάζεται να επέμβει κλιμάκιο τριμελούς επιτροπής αποτελούμενο απο 2 wanatzides?
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Aπλως ειχε προβλημα η καλωδιοταινια.Μολις εγινε αλλαγη ολα δουλεψαν αμεσως.
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
Θα ηθελα να ευχαριστησω τον ΙΝΤΖΕ για την τεχνικη υποστηριξη...............................................
 
Top Bottom