Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Βλέπετε Κάποιο Σήριαλ;

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Το Σάββατο που μας πέρασε, τελείωσε η καλύτερη για 'μένα τηλεοπτική σειρά που έχει παιχτεί μέχρι τώρα. Το BattleStar Galactica. Πρόκειται για ένα δράμα επιστημονικής φαντασίας, που έχει στοιχεία από πάρα μα πάρα πολλούς τομείς της ανθρώπινης ζωής. Μοναδικές ερμηνείες συνδυάζονται με εξαιρετικές καταστάσεις, ένα στόρυ με το κυνήγι ενός προορισμού για την επιβίωση της ανθρωπότητας, αναφορές στο Θείο, το υπερφυσικό και όλα αυτά σ' ένα σκοτεινό ατμοσφαιρικό περιβάλλον. Είναι τόσο το μέγεθος της ποιότητας του serial που δεν βρίσκω κατάλληλες λέξεις να το περιγράψω. Αντ' αυτού, σας παραθέτω τα λόγια ενός χρήστη (tonypapadovic) από το greektvsubs που νομίζω τι πλησιάζει αρκετά να το κάνει:

SO SAY WE ALL.
[/quote]
Αυτό που λένε οτι το πλησιάζει είναι το "The Wire" το οποίο όμως δεν το έχω δει.


Από αυτό εμπνεύστηκα και είπα να κάνω τη δημοσκόπηση. Για πεστε μου τις προτιμήσεις σας...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αυτή την περίοδο βλέπω από αυτά που παίζουν τώρα
  • Eastbound and Down (Τελειωσε σημερα, μολις 6 επεισόδια, υπέροχο φινάλε, τρελό γέλιο)
  • Flight of the conchords (και αυτό τελειωσε σημερα η 2η season και μαλλον δε θα ανανεωθει)
  • The Big Bang Theory (μαλλον αλλα ενα εμεινε για τη 2η season)
  • Family Guy (συνεχιζει)
  • South Park (ξεκινησε η 13η season και παμε για το 3ο επεισοδιο)
  • 30 Rock (συνεχίζει η 3η season)

και από άλλα που ειναι σε hiatus
It's always sunny in philadelphia (ειμαι στην 3η και μου μενει η 4η season, θα ανανεωθει για αλλες 2-3 seasons)
Californication (μου εχουν μεινε μερικα της 2ης season)
και τελειωνω και το Timewarp τωρα

Τον τελευταιο καιρο βλεπω μονο κωμωδιες καθως εχει πολλες καλες φετος, οποτε δε θα συμμετασχω στο παραπανω poll για την αναδειξη της καλυτερης σειρας (δραματος...). Εξαλλου αν την παρουμε μια μια σε ολες θα βρουμε αδυναμα επεισοδια ή λεπτομερειες που το χαλανε το θεμα. Χωρις να εχω δει τα περισσοτερα, αυτο που ακουγεται και το βλεπω κιολας ειναι πως τα τοπ των τελευταιων χρονων δραματα ειναι τα, The Wire, Battlestar Galactica, House, Six Feet Under και Sopranos (τα αλλα στη λιστα ειναι απλα μακριά...). Δυστυχως εχω δει μονο House, το οποιο και θεωρω εξαιρετικο και πορωτικό και διασκεδαστικό και και και, αλλαξε τα δεδομενα στην tv. Τα υπολοιπα 4 θελω να τα δω, χρονος ελπιζω να βρεθει...

Πανω απο ολα, δε μπορει να γινει συγκριση, ειναι διαφορετικα το καθε ενα με στοιχεια μοναδικα. Και μιλαμε για αυτονομα επεισοδια ή για συνεχειες?

Η καλυτερη σειρα που εχω δει εγω? χμμμ Black Books, Arrested Development, ΙΤ Crowd από συγχρονες κωμικες σειρες (αν και λατρευω και αλλες αλλα αυτες τις θεωρω τοπ), House από
δραματα (εδω εχω να παρακολουθησω πολλα ακομα για να πω...)

Fawlty Towers, Monty Pythons Flying Circus καλυτερες ολων των εποχων (+Blackadder Season2 + Mr.Bean ++ ξέφυγα)

άλλες που λατρευω σειρες και προτεινω και μπορειτε να τις βρειτε στα shared μου

Green Wing (γμτ ουτε αυτο τελειωσα τη 2η season)
Firefly(και αυτο δε το τελειωσα γμτ)
Spaced

και αλλες πολλες
είναι τόσα πολλά... δείτε τα shared μου...

από ελληνικα ξεχωρίζουν για μενα παντα:
Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται

και οι απαραδεκτοι στο κωμικο, και της Ελλαδος τα παιδια ισως. Δεν βλεπω tv τα τελευταια 5 χρονια οποτε...
Οι σημερινες κωμωδιες, ακομα και οι καλες οποιες και αν ειναι, δε φτανουν με ΤΙΠΟΤΑ την ποιοτητα και το γελιο
και την ΦΑΣΗ των mid-90s ελληνικων.-

συνεχιζεται... γιατι ξεχναω πολλα
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
πολύ καλό ιντερνετικο απο youtube το IQ-73
αξίζει δείτε το

 

motsos

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
26 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
218
Reaction score
5
Points
18
Age
52
Περιοχή
Amaliada
Δεν την εχω δει ολη τη σειρα ακομα, τη σταματησα στη 2η ενοτητα.Σιγουρα ειναι μια απο τις κορυφαιες σειρες ολων των εποχων και για μενα.ειναι η σειρα που σε κανει να σκεφτεσαι μερικα πραγματα βλεποντας τη.τωρα που ξερω οτι τελειωσε θα την ξανααρχισω βλεποντας ευλαβικα τα εναπομειναντα επεισοδια οχι επιπολαια, αλλα σιγα σιγα για να κρατησουν πιο πολυ.τι να κανουμε τα ωραια τελειωνουν καποια στιγμη....

ελπιζω να βρεθει σειρα που να την αντικαταστισει επαξια
 

Lo0kBeHiNdU

New Member
Εγγραφή
27 Σεπτεμβρίου 2008
Αναρτήσεις
22
Reaction score
0
Points
1
Age
30
Περιοχή
Amaliada
Website
gods-l2speed.clan.su
Ξένα:
Alias,
PrisonBreak
Friends,
Las Vegas,
House MD,
Smallville.

Ελληνικά
Οι Απαράδεκτοι,
Στο Παρα πέντε,
Λούφα και Παραλλαγή,
Δυό Ξένοι,
Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη
 

Zattara

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
23 Σεπτεμβρίου 2007
Αναρτήσεις
1.026
Reaction score
4
Points
38
Age
36
Περιοχή
Amaliada
1ον......το vote δεν λειτουργει.

2ον......Οι απαράδεκτοι, Εκεινες και Εγω (Ζαχος Δογκανος), Ειμαστε στον αερα (Jukebox FM)
 
Top Bottom