Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Link Wana-καλαμάτα!

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Εγώ μπορώ να βοηθήσω. Κλειδιά δεν έχω, αλλά τόσο ο Κορκόδειλας όσο και ο Μότσος, ξέρουν τον ιδιοκτήτη, οπότε μπορούμε να κανονίσουμε να έχουμε και κλειδιά.

Ευκαιρία να βάλουμε και τον τηλεχειρισμό...
 

raven

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
16 Ιουνίου 2007
Αναρτήσεις
426
Reaction score
2
Points
18
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
Το αλλο ΣΚ ειμαι ελευθερος. Εχω καλωδια του συλλογου καινουργια καθως και feeder:)
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Δεν με πάει με τίποτα το λινκ αυτό ... εχω καποια ιωση κολλησει και ψηνομαι στο πυρετο μπορεί βέβαια μεχρι το αλλο σκ να ειμαι οκ θα ενημερώσω.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Αν είναι να χρειαστούμε κλειδιά, πρέπει να μας το πείτε τουλάχιστον 4-5 μέρες νωρίτερα γιατί δεν είναι εύκολο να συννενοηθούμε με τον ιδιοκτήτη...

Raven, ετοίμαζε το μηχανάκι του κουμπάρου μου :)
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Κλειδιά θέλουμε οπωσδήποτε,και εγώ να μην έρθω θα έρθουν άλλοι οπότε το σκ ισχύει και η ομάδα συντάσσεται.
Το προβλημα μπορει να ειναι είτε στο καλώδιο είτε στο τροφοδοτικό είτε στον ίδιο το ρουτερ,θα φέρουμε και απο τα 3 για καλό και για κακό.
Ευκαιρία να τα πούμε απο κοντά,αν υπάρχει δυσκολία στο να βρείτε τα κλειδιά να πάρουμε τον κολόκα.
Θα φέρω και καλώδιο εξωτερικού τύπου utp με θωράκιση ότι πρέπει για βουνά και θόρυβο.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
geozac: παρτε τον κολοκα, δεν υπαρχει περιπτωση να βρουν κλειδια. Μην ερθετε τσαμπα
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Μιλήσαμε με τον κολόκα είναι στην Πάτρα τα κλειδιά τα έχει ένας άλλος απο οτι μας είπε,θα μιλήσουμε και αυριο να μας πει τι και πως.
Σε καποια συζητηση νομίζω οτι είχα διαβάσει για κάποιο απο τα παιδια της αμαλιάδας ότι ξέρει το άτομο αυτό,ισχύει κάτι τέτοιο?
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
ισχυει, αλλα το παιδι αυτο ειναι μονιμος κατοικος αθηνων.. Οποτε μονο σε χαρες και πανηγυρια θα τον πετυχουμε στον νομο :D
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Αυτο το Σαββατο λέμε να κατέβουμε,να ξεκινήσουμε 9 απο εδω πιστευω 10.30-11.00 πρέπει να είμαστε εκεί.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Στις 12 θα πρέπει να φύγω, αλλά μέχρι τότε διαθέσιμος. Να δούμε και οι άλλοι... Raven ετοιμοπόλεμος;

Κλειδιά να υποθέσω έχετε βρει;
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Οχι ακόμα προσπαθούμε,με κλειδιά η χωρίς θα έρθουμε να βρούμε τι φταίει και απο εκει και πέρα θα την βρείτε την άκρη καποια σιτγμή.
Εχω inverter αυτοκινητου που βγαζει 220volt,το δοκιμαζουμε με άλλο καλωδιο με άλλο τροφοδοτικο και βλέπουμε.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Δυστυχώς, εγώ δεν θα μπορέσω τελικά αύριο. Η μικρή πήγε και κουτούλησε με ένα άλλο παιδί στο σχολείο και την τρέχω στα νοσοκομεία. Δεν έχει τίποτα βέβαια, αλλά επειδή έκανε μερικούς εμμετούς, την κρατάνε προληπτικά και αύριο θα είμαι Πάτρα το πρωί.
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Περαστικά να είναι τα αλλα φτιαχνονται!
 

geozac

Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
107
Reaction score
1
Points
18
Το πρόβλημα ήταν στο καλώδιο,είχε ανοίξει σε καποια σημεία και είχε γεμίσει νέρο εσωτερικα βραχυκυκλωνοντας το τροφοδοτικο.

Εγινε αλλαγη του καλωδιο που δινει τροφοδοσια στο ρούτερ με άλλο εξωτερικού τύπου και εγινε σύνδεση με μούφα με το παλιο καλώδιο 30 ποντους απο το σπιτάκι.(rj45-Μουφα-rj45)

Εχουμε αφήσει σε κουλουρα αρκετό μήκος για να μπεί μέσα κανονικά το καλώδιο,δεν καταφέραμε να βρούμε το παιδί που είχε τα κλειδιά γιατι ήτανε στην Πάτρα και θα γινότανε πατέρας.

Οπότε σας έχουμε αφήσει μια εκρεμότητα,να μπει δηλάδη το καλώδιο κανόνικά μέσα.

Γυρίσαμε επίσης το πιάτο που κοίταγε αμαλιάδα ανάποδα και κάναμε γενικη συντήρηση σε όλο το κομβο με ταινίες scotch μονωτική κλπ.

Ο κόμβος μέσα έχει ups? γιατι αν έχει δεν λειτουργεί και πολυ φοβάμαι οτι σύντομα θα μείνει απο μπαταρία.
 

ducky

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Μαρτίου 2008
Αναρτήσεις
251
Reaction score
2
Points
18
Είστε άψογοι!
Μέσα έχω βάλει ένα παλιό UPS εγώ, και ήδη πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια απο τότε που το έβαλα, οπότε βάλε κι άλλα 2 που δούλευε πριν, σίγουρα θέλει μπαταρία.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Μπράβο στα παιδιά από την Καλαμάτα. Όταν με το καλό βρεθεί ο κλειδοκράτωρ, θα κάνουμε ένα ντου να βάλουμε μπαταρία στο ups, το καλώδιο απ´ ευθείας στο Poe και τον κουμπαρομηχανισμό για remote control (on-off).
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Μπράβο ρε παίδες, ότι ευχαριστώ και να σας πούμε, είναι λίγο. Μόλις γύρισα από την δουλειά και δυστυχώς δεν ήταν δυνατόν να ερθώ μια βόλτα :confused:
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
μπραβο στην ομαδα!

Μια ερωτηση προς wanιτες τωρα.. τα πραγματα που κατεβασατε απο καστρο, πού βρισκονται? Σκεφτομουν μηπως βρω λιγο χρονο τωρα που θα κατεβω, να βαλω την XR5 στο link fragojump-cypresstown για να παιξει πιο σωστα. Να τις ζευγαρωσουμε. Ουτως ή αλλως, για τετοια link την αγορασαμε. Ααααααν και οοοοοοοταν ξανασηκωθει το καστρο, βλεπουμε...
Στο wana-kefalonia εχω βαλει εγω XR5
 
Top Bottom