Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Πωλείται : Sony PSP + 2GB's μνήμη MS Duo Pro

Status
Not open for further replies.

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Πωλείται η φορητή παιχνιδομηχανή της Sony, Playstation Portable μαζί με Ηigh Speed Sony 2GB Memory Stick PRO Duo. Eίναι σε άριστη κατάσταση και δεν έχουν χρησιμοποιηθεί ούτε 10 ώρες. Στην κονσόλα μάλιστα δεν έχει μπει καν παιχνίδι ακόμα... Η μνήμη είναι η high speed έκδοση της Sony (made in Japan) με transfer bandwidth 80mbps. Ενδεικτικά, η απλή έκδοση του Memory Stick Duo Pro 2gb έχει 80 ευρώ. To psp έχει firmware έκδοση 2.50 το οποίο μπορεί να αναβαθμιστεί ακόμα και με custom firmware έτσι ώστε να παίζει πλήθος formats βίντεο/ήχου (divx, xvid, mp3, wma) Η έκδοση του αυτή (mobo TA-082) επιτρέπει ακόμα και την αναπαραγωγή PSone τίτλων από το memory stick! Εφ' όσον αναβαθμιστεί το firmware είναι δυνατή και η εκτέλεση homebrew εφαρμογών από μια μεγάλη κοινότητα developers' και χρηστών. Ενδεικτικές εφαρμογές: SSH clients, WOL applications, paint apps, pdf, word readers και άλλα πάρα πολλά. Το SDK είναι διαθέσιμο και μπορείτε να γράψετε και εσείς τα δικά σας προγράμματα. Επίσης διαθέτει Wifi 802.11b και mozilla-based browser για να σερφάρετε στο web. Λειτουργεί με οποιονδήποτε wireless router ή και με ασύρματη κάρτα δικτύου σε ad-hoc mode. Με παιχνίδια και ταινίες σε δισκάκια umd ή στην ενσωματωμένη μνήμη το psp...είναι το τέλειο φορητό media player με μεγάλη high-def ανάλυση για τις διαστάσεις του.

Τα δίνω και τα δύο μόνο 175 ευρώ.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο για το memory stick ας κάνει ένα post και βλέπουμε...
Για οποιαδήποτε απορία, διευκρίνιση είμαι στη διάθεσή σας :)

  • Product Name: PlayStation Portable (PSP)
  • Color: Black
  • Dimensions: Approx. 170 mm (L) x 74 mm (W) x 23 mm (D)
  • Weight: Approx. 260 g (including battery)
  • CPU: PSP CPU (System clock frequency 1~333MHz)
  • Main Memory: 32MB
  • Embedded DRAM: 4MB
  • Display: 4.3 inch, 16:9 widescreen TFT LCD, 480 x 272 pixel (16.77 million colors), Max. 200 cd/m2 (with brightness control)
  • Speakers: Built-in stereo speakers
  • Main Input/Output: IEEE 802.11b (Wi-Fi), USB 2.0 (Target), Memory Stick? PRO Duo, IrDA, IR Remote (SIRCS)
  • Disc Drive: UMD Drive (Playback only)
  • Profile: PSP Game, UMD Audio, UMD Video
  • Main Connectors: DC OUT 5V, Terminals for charging built-in battery, Headphone/Microphone/Control connector
  • Keys/Switches: Directional buttons (Up/Down/Right/Left)Analog pad, Enter keys (Triangle, Circle, Cross, Square), Left, Right keys START, SELECT, HOME, POWER On/Hold/Off switch, Brightness control, Sound Mode, Volume +/-, Wireless LAN On/Off switch, UMD Eject
  • Power: Built-in lithium-ion battery, AC adaptor
  • Access Control: Region Code, Parental Control
  • Accessories: Stand, Headphone with remote commander, Headphone with remote commander and microphone, External battery pack, Case, Strap
  • E3 Prototype Exhibition: USB Camera for PSP, USB GPS for PSP, USB Keyboard for PSP
UMD Specifications

  • Dimensions: Approx. 65 mm (W) x 64 mm (D) x 4.2 mm (H)
  • Weight: Approx. 10g
  • Disc Diameter: 60 mm
  • Maximum Capacity: 1.8GB (Single-sided, dual layer)
  • Laser wavelength: 660nm (Red laser)
  • Encryption: AES 128bit
  • Profile: PSP Game (full function), UMD Audio (codec ATRAC3plus?, PCM, (MPEG4 AVC)), UMD Video (codec MPEG4 AVC, ATRAC3plus?, Caption PNG)
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Το PSP πόσο πάει μόνο του; Είναι απαραίτητο το MStick για να φορτωθεί κάτι στο PSP?
 

ceid

New Member
Εγγραφή
22 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
20
Reaction score
0
Points
1
Το PSP πόσο πάει μόνο του; Είναι απαραίτητο το MStick για να φορτωθεί κάτι στο PSP?


αν η μνημη παιζει σε SE w810ι τοτε ενδιαφερομαι..
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Λοιπόν, για να φορτωθεί κάτι στο psp και να τρέξει χρειάζεται είτε δισκάκι UMD(ταινία ή game) ή memory stick μεγάλου μεγέθους. Για να ακούσεις μουσική, να δεις βίντεο και να σώσεις πχ browser history φυσικά και θες memory stick. Για να φορτώσεις παιχνίδια με custom firmware θες απαραίτητα stick 1gb τουλάχιστον. Γενικά στο psp δεν σώζεις κάτι στην ενσωματωμένη μνήμη αλλά ούτε και στα umd δισκάκια. ʼρα μόνο ms duo pro...

@Axrst:
Καινούριο αυτή τη στιγμή έχει 195-200 ευρώ (το basic pack) οπότε μόνο του πόσο να το δώσω; Είναι σαν καινούριο στο κουτί του. ʼρα 160 ευρώ μόνο του. Δεν μπορώ να το δώσω λιγότερο...

@ceid:
Φυσικά και το stick κάνει για το κινητό. Είναι ιδανικό για k750, w810 και άλλα τέτοια SE κινητά. Αυτά υποστηρίζουν μέχρι 4gb μνήμες με fat16 filesystem οπότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα... Το stick είναι καινούριο, το έχω λιγότερο από μήνα και το έχω σβήσει μία φορά μόνο. Καινούριο έχει περίπου 80 ευρώ τώρα. Δεν είχα σκοπό να το δώσω μόνο του... Ας πω τώρα 50 ευρώ. Πες μου αν ενδιαφέρεσαι και βλέπουμε. :)
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Θα ήθελα να το δω και να σε ρωτήσω από κοντά κάποια πραγματάκια για να δω αν θα το πάρω. Αλλά αν είναι και τα 2 μαζί. Δεν συμφέρει μόνο το psp.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Εντάξει αλλά το έχω αφήσει Λαμία, οπότε θα περιμένεις. Ότι θέλεις μπορείς να ρωτήσεις και εδώ. Αν ντρέπεσαι πρόεδρε στείλε ΠΜ. Εγώ εδώ είμαι... :)

:ασχετο:
Με εκείνο το scan τι θα γίνει? Πεμπτη φευγω, θα το πάμε για Ιούνιο τελικά?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Εντάξει αλλά το έχω αφήσει Λαμία, οπότε θα περιμένεις. Ότι θέλεις μπορείς να ρωτήσεις και εδώ. Αν ντρέπεσαι πρόεδρε στείλε ΠΜ. Εγώ εδώ είμαι... :)

Απλά θέλω να ρωτήσω διάφορα και βαριέμαι να γράφω σεντόνια πάλι. Θα τα πούμε από κοντά, αύριο μεθαύριο.


:ασχετο:
Με εκείνο το scan τι θα γίνει? Πεμπτη φευγω, θα το πάμε για Ιούνιο τελικά?

Δεν ξέρω αν μέχρι τότε μπορεί ο Γρηγόρης να ελέγξει τον φορητό εξοπλισμό, για να το κάνουμε. Εδώ είναι, ας μας πει ο ίδιος.
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Δεν πιστεύω ότι το scan είναι και απαραίτητο και δεν θέλω να σας ταλαιπωρώ. Με το μάτι θέλει πολύ ρίσκο...? O Narayan που ξέρει τα λημέρια μπορεί να πει πόσο % σίγουρος είναι για το σήμα...; Anyway, το σημαντικό είναι να κανονιστούν κάποιες ημερομηνίες μέσα στον Ιούνιο όπου τα πράματα θα προχωρήσουν...

Για το psp ρώτα ότι θες, πρέπει να ανεβάσω το post count μετά και από την αλλαγή στα rankings... :)
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
mesa kai ego kai gia ta dyo exarthmata.opote einai diathesima kai den prohgeitai allos. :D
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Προς το παρόν διαθέσιμη είναι μόνο η μνήμη αν κάποιος ενδιαφέρεται αποκλειστικά για αυτή. Την Πέμπτη ή την Παρασκευή φεύγω (μπορεί να το καθυστερήσω μέχρι το Σάββατο...) οπότε για 3 μέρες εδώ θα είμαι... To psp θα το έχω μόλις αναχωρήσω, σε 2-3 μέρες δηλαδή και εφ' όσον κάποιος ενδιαφέρεται άμεσα το στέλνω ταχυδρομικώς. Μιας και οι ενδιαφερόμενοι είναι περισσότεροι του ενός η πώληση μετατρέπεται σε δημοπρασία... Ποντάρετε κύριοι... (Πλάκα κάνω :p)
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν οι κύριοι Axrst και intzes ενδιαφέρονται ΜΟΝΟ και για τα 2 κομμάτια ή και για το psp μόνο στα 160 ευρώ. Αν τα θέλετε απαραίτητα και τα δύο τότε να μην δώσω μόνη τη μνήμη...
Anyway, δηλώστε ενδιαφέρον και βλέπουμε. Ο κύριος Axrst προηγείται αλλά ο κύριος intzes βιάζεται...
Anyway2, ας δω τι λέει και ο κύριος ceid... :)
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Εγώ ενδιαφέρομαι και για τα 2 αν είναι. Θα σε πάρω τηλ να μου λύσεις τις απορίες για να σου απαντήσω άμεσα...
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
kai gia ta dyo alla prohgeitai o proedros.ean den toy kanei kanonizoyme amesa gia thn apostolh ton.eyxaristo
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
Εγώ ενδιαφέρομαι και για τα 2 αν είναι. Θα σε πάρω τηλ να μου λύσεις τις απορίες για να σου απαντήσω άμεσα...

εσυ έχεις ξαμωραθεί τελείως.... :clap:
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Καλησπέρα σας :)

έχω ήδη προφορική συμφωνία με τον πρόεδρο. Λογικά θα καταλήξει σε πώληση του psp σε αυτόν. Αν κάτι αλλάξει εν τω μεταξύ, ο κύριος intzes ακολουθεί για να το πάρει. Για οποιαδήποτε εξέλιξη ενημερώνω και ενημερώστε με. Το Σάββατο θα το έχω στα χέρια μου οπότε μπορώ να το στείλω σε όποιον το πάρει τελικά αν βιάζεται. H μνήμη τελικά δεν πωλείται μόνη της...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Έεεεεεκλεισε λέμε!

A, στείλε τα links που λέγαμε να αρχίσω διάβασμα. Αν και θα προτιμούσα να μου το στείλεις flashariσμένο έτοιμο. Βαριέμαι να εντρυφίσω σ' ένα ακόμη πράγμα :wink:
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Επειδή δεν ξέρω τι ακριβώς features θέλεις να έχει, προτείνω να το κάνω εγώ downgrade σε 1,50 και μετά εσύ να διαλέξεις και να βάλεις κάποιο custom firmware (upgrade πχ σε 3.10 custom). Για το πρώτο downgrade χρειάζεται το GTA : LibertyCityStories και ένα σχετικά δυσεύρετο πρόγραμμα. Μέχρι εδώ αναλαμβάνω. Μετά, αναγκαστικά θα πρέπει να ψαχτείς αρκετά για να έχεις αυτά που θέλεις έτοιμα, γρήγορα και λειτουργικά. Αλλά κυρίως να αποκτήσεις τη νοοτροπία για να παίζεις με το psp. (άντε θέλω να το δω και με linux :) )

Υλικό για όποιον ενδιαφέρεται...
http://www.dark-alex.org/
http://exophase.com/
http://forums.exophase.com/
http://pspupdates.qj.net/
http://forums.qj.net/ PSP Fora
http://www.psp-linux.org/
http://www.linux-mips.org/wiki/PSP
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Κοίτα ρε ο νέος που με κάνει και εκπαίδευση!!!! Πού πάει ο κόσμοοος ρεεεε? Ρε βάλε και την τελευταία custom (3.10 ξερωγω) και μην φοβάσαι... θα μάθω με την επόμενη. Απλά θέλω να παίξω αμέσως... (Πάω να παραγγείλω και κανα παιχνιδάκι αντεγραμένο για την custom :^)
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αφού είσαι n00bάς ρε πρόεδρε στο συγκεκριμένο θέμα... Να σε κάνω να μάθεις θέλω... :p :) Anyway, όπως επιθυμείς... Αλλά ο χρόνος θα κυλήσει... Πρέπει μόλις πάω πάνω να βρω να ενοικιάσω το GTA:LCS για να το ετοιμάσω. Ελπίζω να μην βιάζεσαι τόσο όσο δείχνεις... :)

(Πάω να παραγγείλω και κανα παιχνιδάκι αντεγραμένο για την custom :^)

Τι λες εδώ? Αφού σου εξήγησα πως δεν παίζουν έτσι τα πράματα στην περίπτωση μας...
Τι να παραγγείλεις? Κατέβασε...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Τι λες εδώ? Αφού σου εξήγησα πως δεν παίζουν έτσι τα πράματα στην περίπτωση μας...
Τι να παραγγείλεις? Κατέβασε...

Καλός είσαι κι εσύ. Το site μας είναι κατά της πειρατείας ρεεεεε :kissing:

Δειχνω εγώ να βιάζομαι;


χεχεχε κανόνισε να δεις λίνκ με wana το άλλο Πάσχα ;)))))
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Τι θυμήθηκα τώρα.

Έτος 1990. Έχω παραγγείλει το πρώτο μου AT pc. Hyundai 286 με έγχρωμη vga οθόνη και κάρτα ήχουν AdLib! Τεράστια διαφορά από spectrum και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις του παρελθόντος που είχα δουλέψει.

Σαν τον διάλο, έχουν απεργία οι τελωνιακοί. Και περιμένω. Και περιμένω. Κανα μήνα περίμενα.

Εν τω μεταξύ, δεν άντεξα. Πήγα και πήρα το ultimate παιχνίδι της εποχής: Conquest of Camelot! Χλιδή. Ακόμη έχω τη συσκευασία και τις 10 5,25΄ δισκέτες του. 10000 δρχ μου κόστιστε. Το 1/5 1/6 του μηνιάτικου.

Και περίμενα. Και ξαναπερίμενα.

Και όλο διάβαζα το manual του camelot και κοίταζα το κουτί του...

ΚΑΝΟΝΙΣΕ να με κάνεις να ζήσω, τις εποχές εκείνες. Εγώ ήδη κατεβάζω παιχνίδια :pray:
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom