Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Οπως ειναι γνωστο και εκφραστηκε στην συνελευση του συλλογου μας εχουμε την αναγκη της συγκεντρωσης χρηματων για τους σκοπους και τις δραστηριοτητες μας.Στα πλαισια δρασης προσπαθουμε να βρουμε διαφορους τροπους που θα βοηθησουν την κατευθυνση αυτη.
Σκεφτηκα την υλοποιηση και διεξαγωγη καποιων δημοπρασιων με αντικειμενα που θα βρισκουμε κυριως απο χορηγιες η προσφορες των μελων πχ πραγματα που δεν χρειαζομαστε πλεον αλλα για καποιον αλλο μπορει να ειναι χρησιμα κτλπ.Και σε αυτη την απλη ιδεα χρειαζεται η ενεργοποιηση ολων μας και η διασπορα της.
Ανεξαρτητα της πραγματικης αξιας των δημοπρατουμενων προιοντων ο καταθετων την μεγαλυτερη προσφορα με την ληξη της δημοπρασιας θα ειναι και ο νικητης.Προταση ειναι ενα διαστημα 8 ημερων.
Θα ηθελα και την δικη σας γνωμη πανω στην ιδεα αυτη
ευχαριστω
ΙΝΤΖΕΣ Κ.
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Πολύ καλή ιδέα. Είμαι υπέρ να το κάνουμε.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Μπορεί ακόμη να μην τον είδαμε και "Γιαννούκο" τον βαφτίζουμε, αλλά ΑΝ ποτέ μαζέψουμε λεφτά αρκετά να βγει ο εξοπλισμός τί θα λέγατε να πάρουμε έναν τέτοιο server? Νομίζω θα είχε 1 ping και δεν θα ζοριζότανε καθόλου:

server.jpg
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
ψψψψψψψψ..... αυτό είναι εργαλείο :grin:
και δεν ειναι ακριβό
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
ψψψψψψψψ..... αυτό είναι εργαλείο :grin:
και δεν ειναι ακριβό

Είναι μεταχειρισμένο γι' αυτό. Με 8 XEON επεξεργαστές, θα πετάαααααει.... Αν και πιστεύω οτι τέτοιον εξοπλισμό θα μπορούσαμε άνετα να τον έχουμε σαν χορηγία από εταιρείες, αν αποφασίσουμε να πάρουμε σβάρνα τα τηλέφωνα και να ζητάμε...

Για να οργανωθούμε....
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Αν και πιστεύω οτι τέτοιον εξοπλισμό θα μπορούσαμε άνετα να τον έχουμε σαν χορηγία από εταιρείες

Δεν είχε πει ο Αντρέας ότι η τράπεζα έχει σερβερς για ξεφόρτωμα;
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
KAI EGO ZHTHSA MIA EPISTOLH NA FTIAXTEI GIA NA THN STEILO STHN ETAIREIA MOY. MHPOS MPOREI NA GINEI AYRIO POY EXO REPO?
EPISIS TIMH GIA RENT BANNER STHN SELIDA WANA.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
KAI EGO ZHTHSA MIA EPISTOLH NA FTIAXTEI GIA NA THN STEILO STHN ETAIREIA MOY. MHPOS MPOREI NA GINEI AYRIO POY EXO REPO?
EPISIS TIMH GIA RENT BANNER STHN SELIDA WANA.

Φτιάξ'την μόνος σου και απλά στείλτη να δώ αν θέλει καμια διόρθωση. Φαντάζομαι ξέρεις καλύτερα απ' όλους μας πως να ζητήσεις. Τώρα αν το πρόβλημά σου είναι ΤΙ να ζητήσεις, στο διορθώνω μετά.

Για την τιμή στο μπανεράκι πρέπει να το συζητήσουμε με το ΔΣ. Ελπίζω αύριο να σου έχω μια απάντηση.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Δεν βλέπω να συγκινείται κανείς με την ιδέα των δημοπρασιών πάντως...

:rolleyes:
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Δημοπρασίες μεταξύ 5 ατόμων; :kissing:
 

ceid

New Member
Εγγραφή
22 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
20
Reaction score
0
Points
1
Δημοπρασίες μεταξύ 5 ατόμων; :kissing:


δεν ειναι καλυτερα να δημοσιευτει η αγγελια σε pwn awmn κλπ και να αναφερεται οτι ειναι για την ενισχυση του συλλογου?
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Η ιδέα νομίζω είναι καλή, αρκεί τα χρήματα να προέρχονται από άτομα εκτός του wana.
Τι κάνουμε; Κίνηση χρήματος μεταξύ μας; Αν είναι να μπουν από την τσέπη μας (σας?) πάλι... :p

To σερβερόνι φαίνεται μια χαρά... και πολύ φτηνό... Και παρόμοιο που κοιτούσα μεταχειρισμένα ήταν σε άλλο range τιμών.
Βέβαια αν είχε και κανά δύο Gbit interfaces δεν θα με χάλαγε καθόλου... Ι/Ο bandwidth είναι αυτό που θέλουμε.
 

intzes

Member
Wireless Users
Εγγραφή
10 Σεπτεμβρίου 2006
Αναρτήσεις
447
Reaction score
4
Points
18
Age
57
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Καλησπερα σε ολους
η προταση των δημοπρασιων εχει περισσοτερο τον σκοπο της ενεργοποιησης των μελων του συλλογου και την τοποθετηση σκεψεων για το καλο αυτου.
Ο συλλογος πιστευω οτι εχει περισσοτερα απο 5 μελη που ενδιαφερονται να διαδοσουν την οποιαδηποτε προσπαθεια
τεθει.
Ολοι γνωριζουμε κοσμο που τα ειδη αυτα μπορει να τους ειναι χρησιμα και σε καλη τιμη πχ εχω προσφορα 45? για το πολυμηχανημα.Εχω το φορητο στο γραφειο μου και δειχνω τις δημοπρασιες σε πελατες μου.
Τα μελη σαφως και πρεπει -προσωπικη γνωμη αυτη- να συνεισφερουν και περα την συνδρομη τους με οποιοδηποτε τροπο νομιζουν καλυτερο.
Ολα θελουν καποιο χρονο και υπομονη για την υλοποιηση τους και προπαντων προσπαθεια.
Λιγα λιγα θα μαζευτουν αρκετα για να κανουμε πραξη τις επιθυμιες μας.
ΙΝΤΖΕΣ Κ.
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
ωραία η ιδέα της δημοπρασίας, αλλα νομίζω οτι ο "humvie" έχει δίκιο.. αναμεταξύντονέ μας, πάλι τα ίδια...
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Μεγάλε, θέλω να με λες hom και όχι humvie... :p
 

korkakak

New Member
Εγγραφή
21 Μαρτίου 2007
Αναρτήσεις
15
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Patra
Μπορεί ακόμη να μην τον είδαμε και "Γιαννούκο" τον βαφτίζουμε, αλλά ΑΝ ποτέ μαζέψουμε λεφτά αρκετά να βγει ο εξοπλισμός τί θα λέγατε να πάρουμε έναν τέτοιο server? Νομίζω θα είχε 1 ping και δεν θα ζοριζότανε καθόλου:

server.jpg


Ρε παιδια τι έγινε εκεί στην αμαλιάδα? Σας δίνει τσάμπα ρεύμα η ΔΕΗ??? 1.5kwatt? LOL και ΈΛΕΟΣ!!!
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Ρε παιδια τι έγινε εκεί στην αμαλιάδα? Σας δίνει τσάμπα ρεύμα η ΔΕΗ??? 1.5kwatt? LOL και ΈΛΕΟΣ!!!

Και από αυτό έχουμε :grin:
 
Top Bottom