Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Ανέκδοτα

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Είναι δυο φίλοι (Νίκος και Γιώργος) από το στρατό όπου ο ένας μένει Αθήνα και ο άλλος στην επαρχία.

Παίρνει τηλέφωνο ό Νίκος από την επαρχία τον Γιώργο στην Αθήνα και του λέει ότι σε δύο μέρες θα είναι Αθήνα για δουλειές οπότε θα συναντηθούν για καφέ. Εντάξει του λέει ο Γιώργος θα σε περιμένω από το σπίτι μου για να σε φιλοξενήσω.

Φτάνει λοιπόν ο Νίκος στην Αθήνα και αργεί πολύ να πάει στο σπίτι του φίλου του, έχει πάει η ώρα περασμένες μια τα ξημερώματα, χτυπάει το κουδούνι του ανοίγει ο φίλος του και του λέει σσσσς κοιμάται το μωρό.
Τα λένε για λίγο και τον ρωτάει Γιώργος που θέλει να κοιμηθεί στον καναπέ στο σαλόνι ή μέσα με το μωρό.
Όχι μέσα με το μωρό, μην σε αναστατώνω, εδώ στον καναπέ θα βολευτώ μια χαρά, έτσι και έγινε.

Τη επόμενη μέρα ξυπνάει νωρίς ο Νίκος και πάει μέσα στην κουζίνα και τι να δει…μία ξανθιά 2μετρη καλλονή με εντυπωσιακές καμπύλες και τέλειες αναλογίες να τον κοιτάζει όπως την γέννησε η μάνα της (δηλαδή γυμνή)

Σαστισμένος ο Νίκος τη ρωτάει: Ποια είσαι εσύ κοπέλα μου;
Και απαντά η κοπέλα: Εγώ είμαι το μωρό, εσύ ποιος είσαι;
Και απαντά ο Νίκος: Εγώ είμαι ο Μαλά%$^ας που κοιμήθηκα στον καναπέ!!!



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Στρίβει κάπως άτσαλα ο παπάς με το Fiat Panda του και πέφτει πάνω σε μα Ferrari που ερχόταν απο την άλλη μεριά και γίνεται μια τρομακτική σύγκρουση απο την οποία καταστρέφονται ολοσχερώς και τα δύο αυτοκίνητα. Οι οδηγοί τους όμως δεν έχουν ούτε μια γρατσουνιά. Βγαίνει απο τις λαμαρίνες ο οδηγός της Ferrari και κατεβάζει όλα τα καντήλια στον παπά:
- Μα καλά, ρε ηλίθιε, ποιός σου έδωσε το δίπλωμα, γαμώ το..., θα σε..
Ατάραχος ο παπάς απεγκλωβίζεται και αυτός απο το Panda του και πραός του λέει:
- Τέκνον μου, ηρέμησε. Είναι αμαρτία να βρίζεις αυτή τη στιγμή που έχει επιτελεστεί ένα πραγματικό θαύμα. Τα αυτοκίνητα μας καταστράφηκαν τελείως, όμως εμείς δεν πάθαμε απολύτως τίποτα! Αυτό δεν είναι θαύμα;
Ο τύπος συνειδητοποιεί πράγματι πως είναι σώος και αβλαβής και ότι επιπλέον μιλάει με έναν παπά κα δαγκώνεται:
- Εεεεε, παπά μου, ναι, ίσως έχεις κάποιο δίκιο, συγγνώμη..
- Και όχι μόνο αυτό, τέκνον μου, συνεχίζει ακάθεκτος ο παπάς, αλλά μας δίνεται και η ευκαιρία να δοξάσουμε τον Κύριο πίνοντας απο αυτό το κρασί που προόριζα για τη θεία κοινωνία.
Και του δείχνει ένα μπουκάλι μαυροδάφνη που ήταν άθικτο από τη σύγκρουση στη θέση του συνοδηγού. Το ανοίγει ο παπάς και του το προσφέρει. Ο τύπος, με ύφος αποκάλυψης, το παίρνει και κατεβάζει κάμποσο για να στανιάρει:
- Πάτερ μου, δεν ξέρω τι να πω, πράγματι είναι ένα θαύμα. Πιές και εσύ για να δοξάσεις τον Κύριο.
- Α, όχι, τέκνον μου! Εγώ θα περιμένω την Αστυνομία ...


------
 

thanasis

Active Member
Wireless Users
Εγγραφή
6 Αυγούστου 2006
Αναρτήσεις
1.556
Reaction score
10
Points
38
Αφου έβρεξε, λέει ο άνδρας:
- Ρε γυναίκα, άσε με να πάω για σαλιγκάρια στη Πεντέλη και πολύ νωρίς θα γυρίσω.

Η γυναίκα του τον αγριοκοιτάζει και ορθα κοφτά του λέει:
- Το πολύ στις 10 π.μ. θα είσαι σπίτι.

Ο άντρας όλο χαρά φεύγει κατά τις 4π.μ. μαζεύει τα σαλιγκάρια και κατά τις 7π.μ. ετοιμαζεται να επιστρέψει σπίτι όταν συναντά εναν παλιό φίλο. Μη τα πολυλογώ ο φίλος τον παρασερνει σε ένα ξενοδοχείο με δύο αλλοδαπές. Εξαντλημένος ο σύζυγος από δράση αποκοιμάται και όταν ξυπναει το ρολόι δείχνει 6 μ.μ. "Πώ πώ τώρα τι λέμε στη αγριογυναίκα;"

Φτάνει σπίτι παταει το κουμπί του ασανσερ και από τη βιασύνη, σκονταφτει στο σκαλοπατάκι του ασανσέρ, πέφτει και του σκορπίζουν τα σαλιγκάρια.
Ακούει τον θόρυβο η γυνή, βγαίνει στην πόρτα, τον κόβει άγρια με βλοσυρό βλέμμα και πριν προλάβει να μιλήσει ακούει τον άνδρα να απευθύνεται στα σαλιγκάρια στο πάτωμα:
- Αντε ρε μανάρια μου! Λίγο ακόμα και φτάσαμε!!!

-----------------------------------------------------------------

Ένας ταχυδακτυλουργός δούλευε σε ένα κρουαζιερόπλοιο στην Καραϊβική.
Το κοινό δεν ήταν ίδιο κάθε μέρα, κι έτσι ο μάγος συχνά επαναλάμβανε τα ίδια τρικ ξανά και ξανά.
Υπήρχε όμως ένα πρόβλημα. Ο παπαγάλος του καπετάνιου έβλεπε όλες τις παραστάσεις και τελικά κατάλαβε πώς δούλευε το κάθε τρικ. Κι έτσι άρχισε να φωνάζει κατά την διάρκεια της παράστασης:
- Κοιτάξτε, δεν είναι το ίδιο καπέλο.
- Να, κρύβει τα λουλούδια κάτω από το τραπέζι.
- Γιατί όλα τα χαρτιά είναι άσοι σπαθί;
Ο ταχυδακτυλουργός ήταν έξαλλος μα και τι να κάνει - ήταν άλλωστε ο παπαγάλος του καπετάνιου.
Μια μέρα έγινε ατύχημα και το καράβι βούλιαξε. Ο ταχυδακτυλουργός βρήκε ευτυχώς μια σανίδα που επέπλεε στη μέση του ωκεανού, με τον παπαγάλο πάνω της, φυσικά.
Αντάλλαξαν πολλά βλέμματα γεμάτα μίσος, μα ούτε μια κουβέντα. Έτσι πέρασαν αρκετές μέρες.
Μετά από μια βδομάδα ο παπαγάλος είπε:
- Εντάξει, τα παρατάω. Πού είναι ... το καράβι;

---------------------------------------------------------

Μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και έχει στον ώμο του έναν γύπα !
Λέει στον μπάρμαν
-Μια βότκα δικιά μου, μια τεκίλα για το γύπα, ένα δικό σου και κέρασε
όλο το μαγαζί!
Σε 10 λεπτά του την έχουν πέσει οι τρεις καλύτερες γκόμενες !
Αφήνει 200 ευρώ ,παίρνει τις γκόμενες και φεύγει...
Το άλλο βράδυ πάλι το ίδιο σκηνικό.
Ο τύπος με το γύπα στον ώμο κερνάει όλο το μαγαζί, του την πέφτουν οι
καλύτερες γκόμενες, τις παίρνει και φεύγοντας
Αφήνει και 100 ευρώ πουρμπουάρ...
Μετά από μια βδομάδα κι αφού γινόταν κάθε βράδυ το ίδιο σκηνικό, ο
μπάρμαν τον ρωτάει
-Συγνώμη κύριε μου αλλά με έχει φάει η περιέργεια.
Κάθε βράδυ έρχεστε ,σκορπάτε τόσα χρήματα, σας την πέφτουν οι
καλύτερες γκόμενες και έχετε και αυτόν τον γύπα στον ώμο...
-Κοίταξε Τάκη, του λέει ο τύπος
Πριν από λίγο καιρό εκεί που περπατούσα βρήκα στο δρόμο ένα λυχνάρι.
Μόλις το έτριψα βγήκε ένα τζίνι και μου είπε ότι θα μου
πραγματοποιήσει τρεις επιθυμίες.
To πρώτο που του ζήτησα ήταν να μην αδειάζουν ποτέ οι τσέπες μου από
λεφτά...
Το δεύτερο ήταν να μου την πέφτουν πάντα οι ωραιότερες γυναίκες...
-Και το τρίτο ; τον ρωτάει ο μπάρμαν
-Το τρίτο που του ζήτησα ήταν να μου δώσει ένα μεγάλο πουλί...
ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ Μ@Λ@ΚΑ !!!
 
Top Bottom