Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

Internet Proxy Server

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
@Axrst balls, πάρε το config του Γρηγόρη που πάει σφαίρα! :p

@koRkodilas όπως κατάλαβες, ο δικός σου λειτουργεί και πάει σφαίρα!
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Δεν πρέπει να είναι θέμα config. Κάτι γίνεται με το firewall του συστήματος, γιατί δοκίμασα και από το σπίτι μου και δεν δέχεται συνδέσεις. Ούτε στον proxy, ούτε ssh, ούτε ftp, ούτε vnc. Μόνο στο ping απαντάει. Τι διάλο, έχει default στημένο firewall?
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
παιδια ο δικος μου παιζει...στο 411 της ταρατσας (mikrotik)! Δε χρειαζεται κατι παραπανω..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Πρέπει να υπήρχε πρόβλημα με το file system της sd κάρτας, που για κάποιο λόγο έγινε read only. Τώρα το έφτιαξα. Γράφω από το σπίτι μέσω του πρόξυ της σχολής.

Παρακαλώ να δοκιμαστεί ένδελεχώς από τους επίσημους beta testers και να μας μεταφερθεί η εμπειρία :)
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Πρέπει να υπήρχε πρόβλημα με το file system της sd κάρτας, που για κάποιο λόγο έγινε read only. Τώρα το έφτιαξα. Γράφω από το σπίτι μέσω του πρόξυ της σχολής.

Παρακαλώ να δοκιμαστεί ένδελεχώς από τους επίσημους beta testers και να μας μεταφερθεί η εμπειρία :)

ok τώρα, ελάχιστα πιο αργός από του ερπετού
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ε, ναι, είναι οι περιορισμοί του Raspberry. Δεν θέλω όμως να το βάλω στο RB γιατί τρέχει κάτι vpn εκεί πάνω και δεν θέλω να το ζορίζω άλλο.
 
Top Bottom