Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

wana

Anto-NATOS

Member
Εγγραφή
27 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
228
Reaction score
0
Points
16
Περιοχή
ΜΑΡΑΘΕΙΑ
Πέδες να πρωτινό κάτι απλό και φτύνω αλλά και αναγκεω:
Τι λέτε να φτιάξουμε πάνω στα ταψιά που έχουμε το σιμά της WANA όπως ακριβός είναι στο site έτσι ώστε να το βλέπουν πολλή και να δείχνουμε την παρουσία μας?
Και κάτι ακόμα που πρέπει να κάνουμε και το έχει σκευτι ο Νίκος είναι να κάνουμε κάπου κεντρικά ένα happening με το τι παρέχει η WANA που θα μπορούν να μπουν με το φωριτο τους κάποιοι να δουν τι είναι τελικά η WANA και τι παρέχει.(αυτό ολλο είναι σκέψη του φίλου Νίκου(ΝΑΡΑΥΑΝ) αλλά εγώ το υπενθιμιζω.)
Ακουο προτάσεις.
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Για αυτοκόλλητα στα πιάτα μας αλλα και σε τζάμια εχω πει απο την αρχη της δημιουργίας του δικτυου. Φυσικά πολλά συνέβησαν απο τότε, και άλλα είχαν μεγαλύτερη προτεραιότητα.

Οσον αφορά το happening, στο μυαλό μου έχω κάτι παραπάνω απο αυτό...
Ενα 2ήμερο πρόγραμμα εκδηλώσεων όπου θα δείξουμε και την σοβαρότητά μας για τους σκοπούς του δικτύου (ερευνα & ανάπτυξη) αλλά και να μας γνωρίσουν όλοι δυναμικά.

Κάποιες απο τις ιδέες μου τις έχω πει στον Axrst και στον Artorio και έχουν ένα γενικό πλάνο για τις σκέψεις μου. Χρειάζεται να το κουβεντιάσουμε όλοι μαζί και μπορεί να προτείνετε και κάτι καλύτερο. Προυποθέτει όμως αρκετή προετοιμασία και δουλειά από όλους μας.

Αν είστε διατεθειμένοι γι'αυτό μπορώ να σας περιγράψω τι ακριβώς σκέφτομαι καθώς και λύσεις για το περιοδικό που σας είχα αναφέρει.

Αν όμως είναι μόνο απλά για να λέμε κάτι ας μην το κουβεντιάσουμε καθόλου.....
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
προέχει να μπούν τα άτομα της 2ης φάσης και αργότερα μπορούμε να υλοποιήσουμε την σκέψη του Narayan αλλα θα χρειαστεί πολύ τρέξιμο και πολύς κόπος..να είσαστε προετοιμασμένοι γιατι αν το καταφέρουμε αυτό θα γίνει ΠΑ-ΝΙ-ΚΟΣ !!!

όσο για τα αυτοκόλλητα στις καιρέες λέω να μήν μπούνε.
καπελάκια αυτυοκολλητάκια μπλουζάκια άνετα να βγάλουμε
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.311
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Και ποιός θα τρέξει; Πάλι εμείς οι 4?

Ασε να μπούν οι νέοι μπας και υπάρξει κίνηση...
 

Anto-NATOS

Member
Εγγραφή
27 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
228
Reaction score
0
Points
16
Περιοχή
ΜΑΡΑΘΕΙΑ
panic!!!!

Ότι μπορούμε και αποφασίσουμε καλώ θα είναι.
Για την ιδέα του Νίκου πρέπει όλη ανεξαίρετος μόνιμη η περιστασιακή χρηστές του δυκτιου της WANA συμβάλουν στο ότι να κάνουμε αυτό το happening να μην είναι απλά ένα πάρτη αλλά να είναι μια πλήρη ενήμεροι για το τι παρέχουμε, πώς μπορούν να συνδεθούν όση θέλουν και το κυριότερο να καταφέρουμε να βγούμε και έξω από τα όρια τις Αμαλλιαδως.
Όσο για τα σήματα στα ταψιά το λέω έτσι ώστε να ξέρουμε Πάνο κάτω που έχει WANA στην Αμάλλιαγα με οπτική επαφή απλά και μονό.
Τώρα όσον αφορά το happening πρέπει να το μελετάμε από τώρα έτσι ώστε κοντά στης γιορτές τον Χριστουγέννων να το πραγματοποιήσουμε.
Και αν γίνετε ας φτιάξη κάποιο αφτοκολιτα να τα βάλουνε στα αυτοκινιτα μας.(να πάω να ροτισο σε μαγαζί που φτιάχνει αφίσες?)
Και οπός λέει ο φίλος Αρτουριος panic babe!!!!Panic!!!!!!!!
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
εγώ λέω να μήν ενθουσιαζόμαστε γιατί δεν πρόκειται να τρέξει κανένας..
το είδατε κατα πόσο ενδιαφέρθηκαν οι υπόλοιποι,για την συνάντηση του σαβ/κου για το θέμα συνδρομών και εγγραφής..
 

Anto-NATOS

Member
Εγγραφή
27 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
228
Reaction score
0
Points
16
Περιοχή
ΜΑΡΑΘΕΙΑ
..............

Ψιλέ καλά τα λες αλλά κάποιος πρέπει να ξυπνάει λίγο τα αίματα……
Αν δεν ασχοληθούμε και λίγο πέρα από το να μεταφέρουμε αρχεία ο ένας από τον άλλον σε λίγο καιρό θα κορέστη το θέμα……………….
:thinking: :thinking:
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Εγώ πάντως σταματάω να ασχολούμαι με τα ήδη ανενεργά μέλη. Ο αράπης που έτρεχε απο ταράτσα σε ταράτσα έβαλε πλέον μυαλό.
 

Zorbo-Mitsos

New Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Στον τοπο!
Originally posted by Narayan
Εγώ πάντως σταματάω να ασχολούμαι με τα ήδη ανενεργά μέλη. Ο αράπης που έτρεχε απο ταράτσα σε ταράτσα έβαλε πλέον μυαλό.

Αυτο παει σε μενα ε? :rolleyes:

ΟΚ!Αν και δεν καταλαβαινω το λογο...ενταξει...

Υ.Γ.Ηρθες πολλες φορες στην ταρατσα τη δικη μας?
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Δεν είσαι μόνο εσύ ανενεργό μέλος στο δίκτυο φίλε :exclamation:
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Originally posted by Zorbo-Mitsos
Υ.Γ.Ηρθες πολλες φορες στην ταρατσα τη δικη μας?

Επιπλέον αν νομίζεις ότι το δίκτυο λειτουργεί όπως λειτουργεί μέχρι στιγμής λόγω επισκέψεων σε ταράτσες, λυπάμαι αλλά έχεις χάσει επεισόδια...
 

Zorbo-Mitsos

New Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Στον τοπο!
Originally posted by Narayan
Δεν είσαι μόνο εσύ ανενεργό μέλος στο δίκτυο φίλε  :exclamation:

Ειμαι ΚΑΙ εγω ομως και θεωρω οτι με θιγει το παραπανω σου σχολιο..κριμα.
 

Anto-NATOS

Member
Εγγραφή
27 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
228
Reaction score
0
Points
16
Περιοχή
ΜΑΡΑΘΕΙΑ
Σωστός ο Νικόλας.
Κάποιοι είναι τέλειος αόρατη στο δίκτυο…………
Καλώ ειναι να το πουν στα ίσα.
Δεν θέλω να μετέχω για αυτό και αυτό το λόγω.
Ολλα στα ίσα τα λεμέ.
Ευθηνές για τις λάθος αποθασις δεν τις έχουμε εμείς όλη που ήμαστε στο δυκτιο αλλά αφτος που μπενι και είναι ανενεργός και δυστυχώς υπάρχουν 2-3 μέσα στο δυκτιο που απλά έβαλαν καιρεα…… και τίποτα άλλο……..
Τα λεμέ στα ίσα!!
Κάποιοι απλά λένε ότι είναι στην WANA και τίποτα άλλο.
Σεβαστείτε αφτούς που έκαναν πραγματικότητα αυτό που λεμέ WANA και συνεχίζουν να το πλουτίζουν και να προσελκύουν άτομα που θέλουν πραγματικά να συμμετέχουν ΕΝΕΡΓΑ και όχι απλά να λένε ότι έχουν WANA και τίποτα παραπέρα.
Sorry που μιλάω έτσι αλλά η αλήθεια να λέγετε.(συγνώμη αλλά δημοκρατία έχουμε και λέω την γνώμη μου ελευθέρα με όλες τις επιπτώσεις καλές η κακές)
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Originally posted by Zorbo-Mitsos
Ειμαι ΚΑΙ εγω ομως και θεωρω οτι με θιγει το παραπανω σου σχολιο..κριμα.

Εχω θίξει πολλές φορές στο παρελθόν θέματα που αφορούν την έλλειψη ενδιαφέροντος πολλών, όταν εμείς κάνουμε εκκλείσεις. Κι εγώ θίγομαι όταν μετά από τόσο καιρό έρχεσαι για να μου την πεις!!!
 

Zorbo-Mitsos

New Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Στον τοπο!
Originally posted by Narayan
Originally posted by Zorbo-Mitsos
Ειμαι ΚΑΙ εγω ομως και θεωρω οτι με θιγει το παραπανω σου σχολιο..κριμα.

Εχω θίξει πολλές φορές στο παρελθόν θέματα που αφορούν την έλλειψη ενδιαφέροντος πολλών, όταν εμείς κάνουμε εκκλείσεις. Κι εγώ θίγομαι όταν μετά από τόσο καιρό έρχεσαι για να μου την πεις!!!

Εγω δεν ηρθα για να την πω σε κανεναν!
Την ειπα στον Axrst που μου απαντησε?
Δεν σε καταλαβαινω...ειλικρινα...εγω καμια προθεση για τσακωμο δεν ειχα.

Απλα διαβασα καποια posts και ειπα να δωσω μια εξηγηση του γιατι ειμαστε offline (πραγμα το οποιο εσυ εθιξες, με ακομψο ισως τροπο) και του γιατι δεν θα συμμετεχουμε στη 2η φαση (πραγμα το οποιο ο Axrst εθιξε)...δεν νομιζω να 'την ειπα' σε καποιον... :rolleyes:

Το αντιθετο συνεβη...'εισαστε αφαντοι', 'δεν ξανασχολουμαι με ανενεργα μελη κλπ.'
Δεν νομιζω να απευθυνθηκα ετσι σε εσενα... :rolleyes:

Το να γραφω μετα απο καποιο καιρο εδω (επειδη δεν ειχα inet)...και να αρχιζεις τις ειρωνιες δεν ειναι και η καλυτερη αντιμετωπιση νομιζω.. :exclamation:
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Originally posted by Zorbo-Mitsos
Το αντιθετο συνεβη...''εισαστε αφαντοι'', ''δεν ξανασχολουμαι με ανενεργα μελη κλπ.''

Τι το ειρωνικό έχει το "είστε άφαντοι"; Απ'ότι κατάλαβα με αυτό αρπάχτηκες.. Θα ήταν διαφορετικά αν σου έλεγα "καιρό έχουμε να σας δούμε";

Και όσον αφορά το ''δεν ξανασχολουμαι με ανενεργα μελη'' αφορούσε το γεγονός ότι δεν θα κάθομαι να σκάω για το τι ζόρι τραβάει το κάθε μέλος που δεν είναι δίπλα μας όταν το χρειαζόμαστε.

Υ.Γ. Δεν είδα να αντιδράς σε αντίστοιχα σχόλια άλλων όμως....
 

Zorbo-Mitsos

New Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Στον τοπο!
Originally posted by Narayan
Originally posted by Zorbo-Mitsos
Το αντιθετο συνεβη...''εισαστε αφαντοι'', ''δεν ξανασχολουμαι με ανενεργα μελη κλπ.''

Τι το ειρωνικό έχει το "είστε άφαντοι"; Απ'ότι κατάλαβα με αυτό αρπάχτηκες.. Θα ήταν διαφορετικά αν σου έλεγα "καιρό έχουμε να σας δούμε";

Και όσον αφορά το ''δεν ξανασχολουμαι με ανενεργα μελη'' αφορούσε το γεγονός ότι δεν θα κάθομαι να σκάω για το τι ζόρι τραβάει το κάθε μέλος που δεν είναι δίπλα μας όταν το χρειαζόμαστε.

Ρε Νικο τωρα με τις λεξεις θα παιζουμε?

Οταν μετα απο τοσο καιρο που εχω να γραψω, η πρωτη απαντηση που στελνεις ειναι να μου πεις οτι ειμαι αφαντος και η δευτερη οτι δεν ξανασχολεισαι με τα ανενεργα μελη (μεσα στα οποια εντασσομαι κι εγω) τι να πω δηλαδη...νομιζω καταλαβαινεις! ;)

Πως δεν κατεβασες και κανα καντηλι που εμφανιστηκα δηλαδη... :LOL:

Originally posted by Narayan
Υ.Γ. Δεν είδα να αντιδράς σε αντίστοιχα σχόλια άλλων όμως....

Αν αναφερεσαι στον Axrst σχολιασε το γιατι δεν απευθυνθηκαμε σε αυτον για το οποιο προβλημα (με διαφορετικο ''υφος'' λογου) πραγμα το οποιο εξηγησα αναλυτικα!...εσυ με τα γραφομενα σου εκανες ευθεια επιθεση...αναιτια κατα τη γνωμη μου! :rolleyes:
 

Xnara

Member
Wireless Users
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
890
Reaction score
0
Points
16
Δεν συνεννοούμαστε.... το κλεινω εδώ!

Συμπέρασμα: Είμαι είρωνας και αγαρμπος ;)
 

Zorbo-Mitsos

New Member
Εγγραφή
29 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
18
Reaction score
0
Points
1
Περιοχή
Στον τοπο!
Originally posted by Narayan
Δεν συνεννοούμαστε.... το κλεινω εδώ!

Συμπέρασμα: Είμαι είρωνας και αγαρμπος  :shock:

Νομιζω πως σε ξερω (εστω και λιγο) για να σου πω πως ΔΕΝ εισαι ειρωνας ή αγαρμπος... :rolleyes: (ισως ηταν ατυχεις οι εκφρασεις που χρησιμοποιησες?δεν ξερω ειλικρινα..)

Και νομιζω πως κι εσυ με ξερεις (εστω και λιγο) για να καταλαβαινεις πως ΔΕΝ ειχα σκοπο να την πω σε κανεναν :rolleyes: ...(ποσο μαλλον σε εσενα που εχουμε κανει και πλακα αρκετες φορες ;) )
 
Top Bottom