Καλώς ήλθατε στο Wireless Amateur Network of Amaliada

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργείτε θέματα, να δημοσιεύετε απαντήσεις σε υπάρχοντα νήματα, να αλληλοεπιδράτε με τους συναδέλφους σας, να αποκτάτε το δικό σας ιδιωτικό messenger και πολλά άλλα. Είναι επίσης γρήγορο και εντελώς δωρεάν, οπότε τι περιμένετε;

σεμινάρια - εκπαιδευτική ημερίδα wana

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ξεκινάω αυτό το thread για να συζητήσουμε κάθε λεπτομέρεια σχετική με την οργάνωση και το περιεχόμενο της ημερίδας. Κατ' αρχάς, απ' ότι φαίνεται θα το αναλάβω μόνος μου το εκπαιδευτικό εγχείρημα. Αυτό έχει ως συνέπεια να συμπιέσουμε τις παρουσιάσεις εκεί που θα μπορούσε να ήταν 4-5 σε 2. Αλλά η ύλη θα παραμείνει η ίδια. Σκέφτομαι λοιπόν τα εξής και θέλω την γνώμη σας επάνω σ' αυτά:

Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί σε 2 ημέρες. Κατά προτίμηση Σάββατο και Κυριακή. Την πρώτη ημέρα, θα μιλήσουμε γενικά για δίκτυα και ειδικά για θέματα αυτών που μας αφορούν. Έχω διαλέξει την ραχοκοκαλιά της ύλης από την ύλη του πτυχίου network+. Σας παραθέτω τους τίτλους:


1 Network Fundamentals
Objective 1.01 Overview of Network Hardware
Objective 1.02 Overview of Network Software
Objective 1.03 Data Packets
Objective 1.04 The OSI Seven-Layer Model
Objective 1.05 Real-World Networking
2 Network Media
Objective 2.01 Coaxial Cable
Objective 2.02 Coaxial Connectors
Objective 2.03 UTP and STP Cable
Objective 2.04 UTP Connectors
Objective 2.05 Optical Fiber
Objective 2.06 Optical Fiber Connectors
Objective 2.07 Other Media Types
3 Network Topologies and Standards
Objective 3.01 The Bus Topology and Ethernet
Objective 3.02 The Star Bus Topology
Objective 3.03 Ring Topologies
Objective 3.04 Other Topologies
4 Network Hardware
Objective 4.01 Network Interface Cards
Objective 4.02 Repeaters and Hubs
Objective 4.03 Bridges and Switches
Objective 4.04 Routers
Objective 4.05 Gateways
Objective 4.06 Wireless Access Points
5 Protocols and Protocol Suites
Objective 5.01 Overview of Protocols and Protocol Suites
Objective 5.02 Role and Function of NetBEUI
Objective 5.03 Role and Function of IPX/SPX
Objective 5.04 Connection-oriented vs. Connectionless Protocols
Objective 5.05 Core Network Operating System Protocols
6 TCP/IP
Objective 6.01 The TCP/IP Protocol Suite
Objective 6.02 IP Addressing
Objective 6.03 Subnet Masks and Subnetting
Objective 6.04 IP Version 6
Objective 6.05 Routing
Objective 6.06 Transport Layer Protocols
Objective 6.07 Session Layer Protocols
Objective 6.08 Name Resolution
Objective 6.09 TCP/IP Utilities
7 Wide Area Networking
Objective 7.01 Basic Equipment Requirements
Objective 7.02 PSTN—The Analog Telephone System
Objective 7.03 ISDN—The Digital Telephone System
Objective 7.04 Fixed-line (Always-on) Services
8 Remote Access
Objective 8.01 Defining Remote Connectivity
Objective 8.02 Dial-in Remote Access
Objective 8.03 Dial-in Software Requirements
Objective 8.04 Fixed-point Remote Access
Objective 8.05 Remote Access Security
9 Network Security
Objective 9.01 Attack Types
Objective 9.02 Protecting Your Server
Objective 9.03 Reliability and Fault Tolerance
Objective 9.04 Authentication and Authorization
Objective 9.05 Internet-specific Security
Objective 9.06 Physical Security
Objective 9.07 Mitigation Techniques
10 Παράδειγμα - Εφαρμογή
11 Configuring and Troubleshooting Hardware and Software

Τα πιο πολλά θέματα απλώς θα τα θίξουμε και θα μάθουμε τις έννοιες τους. Το TCP/IP θα το αναλύσουμε αρκετά γιατί είναι το κύριο πράγμα που μας αφορά. Άλλα πράγματα επίσης, απλώς θα τα πούμε ονομαστικά. Δεν έχει νόημα να μπούμε σε λεπτομέρειες τις οποίες θα ήθελε από μήνα να απορροφήσει το κοινό. Ήδη φοβάμαι οτι είναι πολλή η ύλη. Μας βλέπω το παραπάνω να τρώει γύρω στις 2 με 3 ώρες.

Την επόμενη ημέρα, θα μιλήσω για βασικές ρυθμίσεις στο Mikrtotik. Πως στήνουμε από την αρχή έναν client και τα βασικά σημεία. Αυτό θα πάρει σαφώς λιγότερη ώρα. Το πολύ 1 ώρα. Θα μπορούσε να εμπλουτιστεί βέβαια με την επανάληψη η τη μεταφορά του 10ου κεφαλαίου από την προηγούμενη ημέρα και επιπλέον θέματα, όπως, πως στήνουμε ένα ΑΡ, και πως μοιράζουμε ίντερνετ μέσω VPN από το mikrotik.

Τα παραπάνω νομίζω οτι είναι τα απολύτως απαραίτητα που πρέπει να γνωρίζει ο ΚΑΘΕ χρήστης του WANA, αφ' ενός για να μπορεί μόνος του να ψιλο-ρυθμίσει και να τροποποιήσει το εσωτερικό του δίκτυο και αφ' εταίρου για να δώσει σε κάποιους το ερέθισμα να ψάξουν παραπάνω και να προχωρήσουν παραπέρα. Κι αυτός είναι ο λόγος που το αναλαμβάνω όλο μόνος μου, παρά τον τεράστιο όγκο της δουλειάς για ένα άτομο.

Γι' αυτό και θα ήθελα όσο το δυνατόν περισσότερη συμμετοχή από τα μέλη του δικτύου. ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε όλοι σ' αυτό. Αν δεν υπάρξει συμμετοχή, να μην το ξεκινήσω καθόλου. Γι' αυτό θα ήθελα απ' όποιον μπορεί για να με "ξαλαφρώσει λιγάκι" να αναλάβει την οργάνωση και τις προσκλήσεις. Να δούμε πότε μπορούν οι περισσότεροι να γίνει. Να τους "τραβήξουμε από το αυτί" αν είναι δυνατόν για να έρθουν. Αν είναι κάτω από 10 άτομα δεν αξίζει να κάνω τέτοια προσπάθεια.

Φυσικά προτείνω να γίνει στη σχολή για να έχουμε όλα τα μέσα στη διάθεσή μας. Δεν θα έλεγα να γίνει σε ανοικτό κύκλο τώρα. Μόνο για μέλη του WANA και μετά, αν καρποφορήσει αυτό να κάνουμε κάτι με περισσότερη ομαδική δουλειά στο δημαρχείο πχ με διαφήμιση φανφάρες κτλ.

Ακούω λοιπόν τις γνώμες σας σχετικά με:

  • την ύλη
  • την τοποθεσία
  • τον χρόνο
  • και οτιδήποτε άλλο
Λοιπόν;
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
2-3-4-7-8-9 και κατ' επέκταση μέρη των 10-11 δεν χρειάζονται. Ας επικεντρωθούμε στο Miktrotik και TCP/IP.
 

Pap

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
142
Reaction score
0
Points
16
Age
56
Περιοχή
KALITSA
Website
Visit site
ΜΠΡΑΒΟ !!!

κατʼ αρχάς να ξεκινήσω δίνοντας σου συγχαρητήρια για την παρά πολύ καλή ιδέα !!!
θυμάμαι πως το είχαμε ξανασυζητήσει σε κάποια από τις συγκεντρώσεις μας παλαιότερα αλλά νάτο τώρα που παίρνει σάρκα και οστά.
να δηλώσω από τώρα ότι είμαι μέσα φυσικά αν και νομίζω πως η διαφορά στο επίπεδο γνώσεων του καθενός σε συνδυασμό με τα πολλά εύλογα ερωτήματα που θα γεννηθούν ίσως να χρειαστεί να παρατείνουν λίγο το χρονικό διάστημα.
αλλά αυτά θα τα λύσουμε στην πράξη
και πάλι μπράβο για την πρωτοβουλία και είμαι σίγουρος πως θα εκτοξεύσει τις δυνατότητες του wana και εμένα ατομικά…..
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
2-3-4-7-8-9 και κατ' επέκταση μέρη των 10-11 δεν χρειάζονται. Ας επικεντρωθούμε στο Miktrotik και TCP/IP.

Σκοπός νομίζω είναι να αποκτήσουμε ένα σωστό backround γύρω από το networking. Δεν είναι να μάθουμε παπαγαλίστικα να βγάζουμε subnets. Είναι το ΠΩΣ και το ΓΙΑΤΙ. Επίσης το τί κρύβεται από πίσω. Γι' αυτό πρότεινα μια πιο γενικευμένη ύλη. ΦΥΣΙΚΑ, δεν θα μπούμε σε λεπτομέρειες, και σε ορισμένα θα κάνουμε απλή ονομαστική αναφορά. Όμως πρέπει να βάλουμε όλα τα πράγματα στη θέση τους. Οπότε, δεν νομίζεις οτι πρέπει να ξέρουμε και τοπολογία δικτύων και τί είναι το ping, το tracert και άλλοι όροι; πχ. Τι ακριβώς είναι ένας router και ποιές αρχές τον διέπουν; Πως μετά θα πάνε να στήσουν το mikrotik που είναι router OS? (δεν ψάχνω δουλειά παραπάνω, απλώς θέλω να είμαι βέβαιος οτι ο ακροατής, θα πάρει μια βάση για να μπορεί να το ψάξει και μόνος του μετά).

Αλλά δεν βλέπω κανέναν να προτείνει πότε και πως θα γίνει η οργάνωση. Πότε μπορείτε γενικώς;
 

senortiago

Administrator
Staff member
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2006
Αναρτήσεις
1.346
Reaction score
61
Points
48
Και το πώς και γιατί πίσω από τα subnets θα το μάθουμε με ομοαξονικά καλώδια και απομακρυσμένες συνδέσεις;

Έχουμε κανένα μέλος που δεν κατέχει βασικές γνώσεις δλδ; (Λολ)

Δεν θέλω να έρθω να ακούω για ομοαξονικά καλώδια και isdn συνδέσεις ούτε πως θα μπω απομακρυσμένα στο router κτλ. Πράγματα που δεν αφορούν το δίκτυο anyway και εφόσον θα είμαστε μόνο μέλη δικτύου ας επικεντρωθούμε σε θέματα πιο ουσιώδη.
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Και το πώς και γιατί πίσω από τα subnets θα το μάθουμε με ομοαξονικά καλώδια και απομακρυσμένες συνδέσεις;

Όχι, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να μπουν σε μια σειρά. Άλλωστε για τα ομοαξονικά δεν θα μας έπερνε πάνω από 15". Φοβάσαι μην χαλάσεις τον χρόνο σου; Η ύλη όπως φαίνεται είπαμε δεν είναι ομότιμα τα κεφάλαια σε χρόνο. Σε άλλα θα γίνει μια απλή αναφορά και σε άλλα (TCP/IP) αναλυτική.

Επίσης ο τίτλος του πρώτου μέρους είναι Βασικές αρχές Networking. Δεν είναι Βασικές αρχές Networking που έχουν εφαρμογές μόνο στο WANA. Και εξήγησα και παραπάνω οτι ο σκοπός είναι να δώσουμε ένα backround. Να έχουν ακούσει απλώς κάποιους όρους και να ξέρουν τι είναι.
 

raven

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
16 Ιουνίου 2007
Αναρτήσεις
426
Reaction score
2
Points
18
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
Συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα με τον Senior Tiago, και εξηγούμε.
Ναί, ισως κάποια πράγματα (βλέπε ομοαξονικά καλωδια και διαφορα άλλα) να μην χρειάζετε να ακουστούν.
Ναί κάποιοι εχουν ορισμένες γνώσεις παραπάνω αλλα κάποιοι άλλοι δέν τις έχουν.
Αλλά, αυτη η πρώτη παρουσίαση θα είναι σίγουρα ένας πιλότος για πιό επίσημες παρουσιάσεις στο ευρη κοινο και σίγουρα θα μας βοηθήσει να φτιάξουμε μια πιο ολοκληρωμένη παρουσίαση για το μέλλον.
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
σπερες..
-συμφωνω οτι πρεπει να γινει μονο για μελη wana αρχικα (και γενικοτερα, δεν οφειλουμε τπτ στους τυχαρπαστους δικτυαδες της αμαλιαδας)
-και οι δυο δικιο εχετε.. αλλα μπορουμε να το οργανωσουμε αλλιως. Αρχικα να τους περιγραψουμε τί εχουμε στησει, μετα τι εχουν στην ταρατσα τους και πως δουλευει το δικτυο στο σπιτι τους.
Μετα μπορουμε να παιρνουμε καθε τι απο αυτα και να το αναλυουμε.
Το ασυρματο υπαρχει ηδη.. πιστευω οτι τους περισσοτερους τους εχει φαει η περιεργεια τί διαλο ειναι ολα αυτα και πως λειτουργουν!! Ετσι θα κεντρισουμε το ενδιαφερον τους και μετα θα εμβαθυνουμε. Προσωπικα αν καποιος με ξεκινουσε με μια μεγαλη αφαιρετικη αναλυση και στο τελος εφτανε στην περιπτωση μου πιθανο να μη με προλαβαινε.. Επαναλαμβανω οτι στη δικια μας περιπτωση το δικτυο εχει ηδη στηθει! Δινω δυο παραδειγματα..
α) αναλυουμε ολο το TCP/IP, το subnetting,klp και στο τελος του λεμε "ε,ετσι εγινε και στο WANA"
b) δειχνουμε εναν πληρη καταλογο σε excell η σε visio πως ειναι χωρισμενα τα subnets και εκει πανω εξηγουμε ποια ηταν η αναγκη γι αυτον τον χωρισμο, με ποιο λογικη ακολουθια εγινε και πως προεκυψε αυτο που πηρε ο καθενας. Θεωρω οτι ετσι θα κρατηθει το ενδιαφερον μεχρι τελους.
- σχηματικα ολα. Πχ πως ειναι ο εξοπλισμος σε καθε σπιτι, που παει το lmr και που το utp.
- να συμπεριληφθει ενα μεγαλο τμημα για το στησιμο εξοπλισμου. Δλδ, λεμε οτι στο wana βαζουμε routerboard και πιατο. Δε χρειαζεται να πουμε τπτ για ταρατσοpc, οποιος θελει το ψαχνει. Δινουμε οδηγιες προσεκτικες για το στησιμο του πιατου και την ασφαλεια. Επισης να πρσοτεθει ενα κομματι μεγαλο για την μονωση του εξοπλισμου!! Πολλες εγκαταστασεις μας ειναι για γελια, μπαζουν απο παντου. Δε δειχνουμε πως φτιαχνετε το lmr, τους λεμε να παιρνουν ετοιμο. Επιπλεον αντιριδες, ιστοι, πολλες φωτογραφιες. Κατασκευες που ενδεικνυνται και αλλες που οχι.
- πολυ μεγαλο κομματια για mtik kai winbox. Πως δουλευει το winbox, πως βγαινει ενα λινκ, πως κανουμε δοκιμες, πως μπαινουν ips, routing, λογαριασμοι, vpn, nat, etc. Καποια απο αυτα μπορουμε να τα εχουμε εκτυπωμενα ετσι ωστε ο καθενας να κραταει τις σημειωσεις του.
- τι χρειαζεται για να βγει το λινκ. Οπτικη, αποσταση, ισχυς, απαιτησεις σε εξοπλισμο, απαιτησεις wana. Παλι φωτογραφιες απο προτεινομενα και οχι λινκς.

Αυτα προς το παρον, παω για διαβασμα. Εγω μπορω να ασχοληθω σε καμια βδομαδα και αναλογα με το χρονοδιαγραμμα κανουμε και teleconference! :D
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
πολύ καλη ιδέα, αλλα δυστηχως εγω δεν θα μπορεσω να παρευρεθώ, παρα μονο οταν λιώσουν τα χιόνια, αφου λείπω απο πεμπτη - τρίτη μεσημέρι...
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ωραία τα του Κορκόδειλα, αλλά θέλουν δουλειά. Θέλουν κι άλλα άτομα. Αμα μπορείς να ασχοληθείς από εβδομάδα που λες, τουλάχιστον για τη μεριά του mtik-winbox να κάνεις σημειώσεις, διαφάνειες, σχεδιαγράμματα, θα βοηθούσε πολύ. Όλα αυτά που λες μπορούν να γίνουν τη δεύτερη ημέρα.

Μην πέρνετε την ύλη που έγραψα τοις μετρητοίς. Σας είπα: ΝΑΙ, στο tcp/ip θα αναλύσουμε. Απλώς πρέπει να το τοποθετήσουμε κάπου. Που βρίσκεται αυτό στα δίκτυα και γιατί. Να μάθουμε 2-3 όρους. Ναι, είναι πιο ακαδημαϊκή η προσέγγιση αυτή, αλλά και πιο σωστή. Να δώσουμε σωστές βάσεις και όποιος θέλει θα το ψάξει παραπάνω. Αν νομίζει κάποιος οτι θα βαρεθεί, τι να πω! Ίσα ίσα που έπρεπε να ζητάει παραπάνω πράγματα.

Και για να δώσω ένα παράδειγμα: Στην περίπτωση με τις συνδέσεις δικτύου, θα εμφανιστεί μια διαφάνεια που θα λεει πχ: Οι ενσύρματες συνδέσεις γίνονται μ' αυτό, μ' αυτό και μ' αυτό το καλώδιο, οι ταχύτητες που πιάνουν είναι αυτές και τα βύσματα τους είναι έτσι. Τέλος. Πόσος χρόνος πια, πέρασε και πόσο άχρηστη είναι αυτή η πληροφορία;

Για να συνοψίσω: Την πρώτη ημέρα θα μπορούσαμε να πούμε βασικές έννοιες δικτύων (θεωρία) και τη δεύτερη ανάλυση στην πράξη. Όπως είπε ο Γρηγόρης. Να τους δείξουμε με σχεδιαγράμματα τί έχουμε στημένο και πως δουλεύει και γιατί. Αφού έτσι κι αλλιώς θα πάρει 2 ημέρες, ας το κάνουμε σωστά. ΚΑΙ την θεωρία πίσω από την πράξη αλλά και την εφαρμογή.
 

motsos

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
26 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
218
Reaction score
5
Points
18
Age
52
Περιοχή
Amaliada
ανυπομονώ για αυτό το σεμινάριο.
πιστεύω ότι ο οποιοδήποτε σχεδιασμός πρέπει να λάβει υπ'οψιν του σε ποιους απευθύνεται και τι υπόβαθρο γνώσεων υπάρχει σε αυτούς, αλλιώς κινδυνεύει με αποτυχία. οπότε ακόμα και απλά πράγματα και το πώς δουλεύουν τα δίκτυα ενσύρματα και ασύρματα είναι απαραίτητα για ξέρουμε εμείς οι αρχάριοι τι κάνουμε και γιατί το κάνουμε ή τι έχουμε σπίτι μας και πώς λειτουργεί καθώς και πως θα συντηρούμε και θα επεκτείνουμε αυτό που έχουμε.
Και μετά μπαίνουμε και σε πιο βαθιά νερά.
Θα είμαι πρωτο θρανίο!
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Παιδιά, τώρα που έχω φιλτράρει την ύλη και μπορώ να υπολογίσω τι γίνεται και πόσο θα μου πάρει, θα έλεγα να πραγματοποιηθεί η ημερίδα στις διακοπές του Πάσχα. Μεγάλη εβδομάδα, ή την επόμενη. Ο Κορκόδειλας θα είναι εδώ; Θα αναλάβει τίποτα; Οι υπόλοιποι μπορείτε; Συμφωνείτε;
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
λπν, μεσα και εγω. λογικα θα ειμαι κατω απο το ΣΚ πριν τη Μ.εβδομαδα μεχρι και τριτη του πασχα.
δεν κανονιζουμε μια skypo-conference για να οργανωσουμε την υλη και τι θα προετοιμασει ο καθεις?
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
λπν, μεσα και εγω. λογικα θα ειμαι κατω απο το ΣΚ πριν τη Μ.εβδομαδα μεχρι και τριτη του πασχα.
δεν κανονιζουμε μια skypo-conference για να οργανωσουμε την υλη και τι θα προετοιμασει ο καθεις?

OK, αν και όπως είχαμε πει, (έχω ήδη κάνει προετοιμασία) θα κάνω τα θεωρητικά των δικτύων για την πρώτη μέρα και την επόμενη εσύ μπορείς να αναλάβεις τα πρακτικά και τα του mikrotik. Επίσης μπορούμε να κάνουμε και άλλα αν έχουμε χρόνο όπως διαμοιρασμός ίντερνετ και πιό προχωρημένα, αν και καλό θα ήταν αυτά να μπουν σε επόμενη ημερίδα, όταν θα έχουν μελετήσει τα μαθήματά τους ;-)
 

Axrst

da SysOp
Staff member
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
3.310
Reaction score
60
Points
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Website
www.axrst.com
Ενώ προχωράω στην οργάνωση της ύλης και τη μελέτη (κάτι που μου παίρνει πολύ χρόνο), δεν βλέπω κανέναν να γράφει εδώ μέσα σχετικά με το πότε θα γίνει. Τελικά σας βολεύει την μεγάλη εβδομάδα; Την εβδομάδα του Πάσχα; Παρακαλώ να γράψει ο καθένας το προγραμμά του (ή πότε είναι ελεύθερος αυτές τις 2 εβδομάδες) προκειμένου να αποφασιστεί πότε θα γίνει. Να σημειώσω, οτι θέλουμε ή 2 ημέρες, ή ένα πρωί και ένα απόγευμα της ίδιας ημέρας.

Παρακαλώ κινητοποιηθείτε και συμμετέχετε όλοι.
 

Pap

Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
142
Reaction score
0
Points
16
Age
56
Περιοχή
KALITSA
Website
Visit site
Se-minaria

να υποθέσω πως τα σεμηναρια θα γινουν απογευματινες ώρες.
Αρα αν εξερεσουμε τις αγιες μέρες του πασχα (που δεν θα ειμαι και εδω ) μετα την Τριτη του Πασχα εγω ειμαι μεσα !!!!
αν ειναι και πσκ ακομα καλυτερα να εχουμε και την ανεση χρονου !!!!
αρα προτεινω το πρωτο πσκ μετα το πασχα !!!! και οσοι πιστοι ......
 

koRkodilas

Well-Known Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
7 Ιουνίου 2009
Αναρτήσεις
1.198
Reaction score
29
Points
48
θα ειμαι αμαλιαδα μεχρι και δευτερα του πασχα. μετα.. απο καλοκαιρι
 

Artorios

Active Member
Wireless Neutrons
Εγγραφή
22 Ιουνίου 2006
Αναρτήσεις
1.590
Reaction score
4
Points
38
Age
50
Περιοχή
Αμαλιάδα
το πιο βολικό για όλους, νομίζω, θα ήταν να το καναμε σε σαββατοκυριακα 10-12 πρωί, ανεξαρτητως ημερων πασχα. όβερ.
 
Top Bottom